Багато кому доводиться мати справу з людьми, з якими спілкуватися складно або просто неприємно.
Якщо хтось поводиться агресивно і грубо, критикує, маніпулює або бреше, а потім перевертає ситуацію з ніг на голову, представляючи вас винуватим, — це означає, що ви зіткнулися з важким партнером. При всьому розмаїтті поведінки у таких людей є одна загальна риса: з ними неможливо мати справу.
Самому тягнутися вгору — добре, сипати скло в пуанти конкурентам — погано. Спортивна агресія і нехай переможе найсильніший — добре. Неспортивна – «у мене цього немає, отже і в інших бути не повинно!» – погано. «Мені хотілося б від життя більшого» – добре. «Я не можу одержати, що хочу і ненавиджу себе за це, тому всі повинні себе ненавидіти» – погано. Змагання, конкуренція, азарт — добре. Бути «крабом у відрі» (тягнути вниз тих, хто намагається вибратися) – погано. Погані варіанти — те, що робить людину «токсичною”: сам не гам і іншим не дам.
Однак, іноді взаємодіяти з конфліктною людиною необхідно, особливо, якщо це ваш родич, начальник або сусід,тобто той, з ким ви постійно бачитеся.
Перерахуємо вісім типів людей, самозахист від яких є необхідною самообороною. Своєю присутністю в оточенні вони завдають надто багато шкоди.
8 типів людей, спілкування з якими варто припинити заради свого фізичного і психічного здоров’я
Читайте також:Користь прогулянки для нашого здоров’я
1. Люди, які виявляють жалість («мені тебе так шкода») замість емпатії («я уявляю, як тобі та буду тут і зараз поруч з тобою, щоб підтримати») Не потрібно вестись на цю провокацію. Насправді їм не шкода, вони тільки раді тому, що з вами трапилось. Тому, кому дійсно шкода, завжди подасть руку допомоги без лишніх слів.
2. Ті, хто із задоволенням смакує, як сильно вам повинно бути соромно або страшно за себе (наприклад, з запалом у очах і азартом переказує злісні плітки про вас і ваших близьких, реакції, і чим більше ви хвилюєтеся, тим краще йому стає).
Ніколи не потрібно звертати увагу на те, що хтось може не так подумати, не так зрозуміти або не те сказати іншим. Люди завжди будуть обговорювати, критикувати або розносити плітки. Воно було і буде. Все залежить від того, як ви це сприймаєте. Відпустіть і побачите, що вони цього робити більше і не захочуть, бо будуть бачити, що ви байдуже до того відноситесь і їм не буде чим “насититись” від вас.
3. Люди, які вас «колекціонують» і вважають, що ви зобов’язані підтримувати або підвищувати їх соціальний статус. А якщо раптом стає відомо про якусь вашу недосконалість або невдачу, вони «глибоко розчаровані», як ви могли понизити ЇХ престиж.
4. Ті, хто у відповідь на ваші труднощі реагують звинуваченням: «Як ти міг/могла це допустити?!»
Ніколи лизька людина не буде вас критикувати. Що зроблено, те зроблено. І байдуже їй буде чому ви це зробили. Вона просто буде поруч і допомагати. Тобто, обирайте правильне коло оточуюючих, щоб не зламати себе.
5. Люди, що відмовляють вам у праві мати свої межі та інтереси. «Мало чого ти хочеш», «тобі здалося», «ти вигадуєш» і т.д.
Ніколи не давайте зламати свою думку. Завжди потрібно її доводити і вірити в неї. Ніхто і ніколи не може вам заборонити це. Ми всі вільні люди і право на вибір має кожен.
6. Ті, хто у відповідь на ваші переживання робить так: «Ой, це взагалі дурня. Краще послухай, що сталося у мене!».
Навіщо перебивати і переносити увагу на свою проблему. Так, звісно, тій людині теж хочеться підтримки або ще чогось. Але це потрібно було робити в той час коли це сталось, а зараз уже пізно. Чим переводити на себе всі стрілки, краще підтримайте та дайте поштовх на вирішення цієї проблеми.
7. Булінг як підтримка. Казати дівчинці, що вона страшна, щоб «не виросла погань». Або кому завгодно «слухай, ти зірок з неба не хапаєш — тому не випендрюйся, бери що дають, як все». Або «краще я тобі скажу, що ти потвора (нездара, дурень, криворука і т.д.), ніж ти почуєш це від інших людей». Є якась кількість статей про «сільський сором» як основа цього явища. Іноді мені здається, що в нашому просторі ця традиція зіпсувала більше життів, ніж горілка.
8. Люди, які починають розмову з приниження співрозмовника – «Ну і що там у вас в Америці вже все розвалилося?», Або «чому українська політика така нездарна?», або «ну що — дочка твоя так заміж і не вийшла?», або «навіщо одружуватися в такому віці, одружуватися треба, тільки якщо плануєте дітей». Якщо людина починає спілкування в такому дусі, «щоб зрозуміти, що риба тухла не обов’язково їсти її повністю». По першому запашку вже все зрозуміло.
Обирайте правильне коло оточуюючих. Не давайте себе знищити і принизити. Якщо у вас таке часто траплялось, тоді подумайте над тим щоб змінити своїх друзів, близьких або знайомих.