Перейти до вмісту

10 речей, про які ми повинні пам’ятати, щоб наші стосунки з людьми, які нас оточують були приємними та неконфліктими

Упродовж всього життя  спілкуючись з різними людьми, друзями, колегами по роботі, ми завжди намагаємося не зробити комусь боляче, навіть випадково і йдемо на любі жертви, тільки щоб не поставити людину в незручне становище. Але всі ми люди, і при певних ситуаціях ми нехотячи можемо поранити почуття оточуючих.

10 речей, про які ми повинні пам’ятати, щоб наші стосунки з людьми, які нас оточують були приємними та неконфліктими:

1. Навколишні не відчувають те ж, що і ви.

Ми не повинні припускати того,  що оточуючі неодмінно поділяють ваші почуття по відношенню до тієї чи іншої ситуації.  Тому замість того, щоб припускати, що погляди співрозмовника мають бути такими, як потрібно вам, краще запитайте у них, що вони думають про те, що трапилося в дійсності, а після приймайте рішення, ґрунтуючись на чіткій інформації, а не на припущеннях.

2. Не покладайте очікування на оточуючих без їх відома.

Один з найпростіших способів поранити чиїсь почуття, включаючи свої власні – припустити, що хтось буде неодмінно вести себе одним конкретним способом, і, більш того, «повинен» так себе вести. І, не дивлячись на всю образливість цього, ми чинимо так постійно.

Найчастіше ми вважаємо, що знаємо, як інші люди «повинні» себе вести, і як вони «повинні» жити. Але насправді те, що і як роблять сторонні люди, абсолютно не наша справа, так що не варто очікувати від них занадто багато чого, щоб не розчаруватися самим і не образити їх.

3. Подумайте про свої наміри.

Перед тим, як щось робити, гарненько подумайте. Якщо ви намагаєтеся чогось домогтися від іншої людини, вам варто подумати над тим, навіщо вам це потрібно, і що ви готові зробити у відповідь на цю послугу.

Якщо ви не хочете поранити нічиї почуття, не вимагайте від них нічого в наказовому порядку лише тому, що вам цього хочеться. Подумайте про те, чого б хотілося не тільки вам, але і їм, і прийдіть до взаємовигідної компромісу.

4. Не використовуйте в своїй промові образливі слова і вирази.

У будь-якій мові існує маса соціально неприйнятних термінів, які більшість людей може вважати образливими, так що намагайтеся не використовувати їх навіть жартома (якщо тільки це не ваш друг, який дійсно знає, що ви навіть не думали його ображати, але навіть тоді краще не потрібно).

Навіть коли ви використовуєте такі слова жартома, ви ніколи не знаєте, чи не прийме їх хтось за чисту монету.

5. Вас і оточуючих зовсім не обов’язково ранять одні і ті ж речі.

Ми часто робимо дуже поширену помилку, думаючи, що, раз вам було б все одно, якби хтось сказав вам певні слова або зробив би по відношенню до вас якийсь вчинок, ви можете робити те ж саме стосовно інших людей, і вони поставляться до цього з тією же байдужістю. Повірте, найчастіше це зовсім не так, і, якщо ви не знаєте цю людину, як себе, краще залишити сумнівні з моральної точки зору вчинки і напівжарт-напівобразу при собі.

6. Не ображайтесь, якщо хтось заводить розмову на «незручну» тему.

Колись релігійні, політичні та фінансові питання дійсно були табуйованими, і їх намагалися не обговорювати на людях, але в наші дні більшість людей далеко не так чутливі до цих тем, як до таких дійсно делікатних питань, як сексизм і расизм.

Якщо ви вірите в щось одне, не майте свою точку зору єдино вірною, і не намагайтеся пролити на невіруючих світло істини. Повірте, сенс вашого життя зовсім не в тому, щоб когось в чомусь переконувати, і вже тим більше рятувати їхні душі.

7. Намагайтеся не виключати людей з дискусії.

Спілкуючись з людьми у великій компанії, легко когось не помітити, і навіть забути, що ця людина стоїть поруч і все чує, так що в таких випадках намагайтеся завжди брати до уваги, що ви спілкуєтеся з групою людей, і не кажіть нічого такого , що могло б образити когось із них.

 

 

Читайте також: Мудрість про життя невістки і свекрухи

 

 

8. Пам’ятайте про те, що ви теж не ідеальні.

Перш, ніж когось строго засуджувати, насипаючи гнівними звинуваченнями і палаючи праведним гнівом, згадайте про те, що всі ми люди, і всі, чого ми хочемо – жити в мирі один з одним, і не робити занадто багато помилок.

У деяких людей це виходить краще, ніж у інших, але це не дає нам морального права приміряти на себе мантію судді та прокурора, тому що ми і самі не ідеальні.

9. Не говоріть про своє тіло – та й не тільки про своє.

Ніщо не змушує навколишніх відчувати себе більш ніяково, ніж ваші часові тиради про те, як ви ніяк не можете схуднути, або що вашій спільній знайомій варто було б менше їсти і більше займатися спортом. Повірте, це не та тема, яку варто обговорювати прилюдно.

Якщо вам здається, що з вашим тілом якісь проблеми, ніхто не заважає вам почати щось з цим робити. Але не вважайте, що ця тема буде настільки ж цікава і оточуючим, і не намагайтеся отримати від них схвалення і підтримку ваших починань, особливо якщо ваші відносини не так вже й близькі.

10. Не спілкуйтеся в месенджерах про те, про що потрібно говорити особисто.

У сучасному світі ми часто використовуємо смс-ки і спілкування за допомогою месенджерів, навіть коли нам потрібно обговорити якусь важливу тему.

Але якщо ви намагаєтеся не ранити чиїсь почуття, переконайтеся, що вам вдалося донести до цієї людини саме те, що ви хотіли сказати, а для цього поспілкуйтеся з нею особисто, або хоча б по телефону.