Перейти до вмісту

22 самохідні гаубиці М109 від Норвегії вже на передовій в Україні

Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи запасні частини, боєприпаси та інше спорядження.

Про це повідомило Міністерство оборони Норвегії, цитує NRK.

“Українські сили залежать від підтримки Заходу у вигляді військової техніки та зброї. Щоб вони могли протистояти російським атакам”, – сказав міністр оборони Берн Арільд Грам.

Зазначимо:

У лютому уряд вирішив передати Україні до 2000 протитанкових коштів М72. САУ М109 є продовженням військової підтримки.

За словами Грама, розвиток жахливої агресії в Україні вказує на те, що наразі необхідно передавати і важку техніку, і системи озброєння.

 

 

Читайте також: Узбережжя Чорного моря не є місцем відпочинку через міни

 

 

З міркувань безпеки Міноборони Норвегії раніше не коментувало передачу гаубиць.

Підтвердження надійшло вже після того, як командувач Збройних сил України Валерій Залужний подякував Норвегії за постачання САУ і написав, що зброя з Норвегії вже використовується на передовій.

“Щодо технічних характеристик, то гаубиці М109А3 мають більший у порівнянні з радянськими аналогами калібр та потужний боєприпас. Дальність стрілянини становить до 22 км. Але надалі ми можемо використовувати активно-реактивні снаряди, які збільшують цю відстань”, – зазначив він у Facebook .

“Дослідні артилеристи відзначають також зручність зарядів, які є герметичними та абсолютно ідентичними, що впливає на точність розльоту при пострілах. Мої люди з легкістю за один тиждень оволоділи М109А3”, – підкреслив Залужний.