Перейти до вмісту

5 правил, які допоможуть правильно досягнути успіху та щастя.

Люди не вміють ні ставити перед собою цілі, ні вибирати свої цілі. Більшість навіть не розуміє чого вони бажають на сніданок. Тому вони вічно хочуть того, що вони повинні хотіти як всі: грошей, машину, полежати під пальмою.

Головне питання не «Як поставити мету», а «Як вибрати свою мету». Правильно обрана мета – наполовину досягнута.

«Правильно» – означає, дійсно бажана вами мета.

Наші емоції тісно пов’язані з нашими цілями. Одне дослідження, проведене вченими на студентах коледжу, показало, що рівень їхнього психологічного благополуччя залежить від того, скільки поставлених цілей вони досягали.

Цілі настільки важливі для нашого емоційного життя, що дослідження навіть показують: просто ставлячи їх перед собою, можна стати щасливішим, незалежно від того, чи досягнемо ми їх у кінцевому підсумку. Психологи акцентують: не всі цілі однаково корисні для нас. Численні дослідження показують, що одні цілі кращі за інші.

Пропонуємо вам п’ять порад із постановки цілей, які допоможуть  досягти успіху та щастя.

1.Цілі повинні бути важливими для вас
З одного боку, це звучить банально, але дуже часто ми виконуємо якісь дії, тому що повинні їх робити або тому що у нас є обов’язки. Однак цілі, які можуть зробити нас щасливими, — ті, до яких ми самі прагнемо. Дослідження показують, що цілі, які важливі для нас, найкраще мотивують і приносять радість після досягнення. Не живіть чужими мріями. Обов’язково потрібно визначитись у собі. Вони мають вас заохочувати,  мотивувати та надихати на подальші дії.

Читайте також:Притча про прощення. Розмова Ангела та Авраама.

2.Цілі повинні бути в міру складними
Люди відчувають найбільше задоволення, коли досягають більш складних цілей. Вони мотивують, а це веде до підвищення продуктивності. В рамках дослідження вчені протягом десяти тижнів давали секретарям-друкаркам обсяг тексту, який потрібно було надрукувати. При цьому одним із них давали завдання набрати трохи тексту, а перед іншими стояла задача надрукувати великий обсяг. Згідно з результатами, чим складніше були цілі, тим старанніше працювали друкарки.

Однак складні цілі мотивують до певного моменту. Коли мета занадто складна, це підриває мотивацію. Психологи кажуть, що ідеально, коли цілі достатньо складні, щоб тримати нас у тонусі, але не настільки важкі, щоб здаватися недосяжними.

3.Ви повинні намагатися досягти чогось, а не уникати
На сам перед, потріно розуміти і робити правильні цілі. Щоб їх не уникати потрібно правильно поставити мету. Якщо ви цього робити не хочете, значить ще не зараз, значить потрібно трішки почекати або ж переналаштуватись. Психологи кажуть, що важливо, з якої точки зору ми підходимо до цілей. Наприклад, ви хочете знайти нових друзів. Це може бути тому, що хочете мати більше спілкування, або тому, що хочете уникнути самотності. Психологи кажуть, що цілі, які базуються на досягненні, а не уникненні, частіше призводять до успіху. Причина в тому, що цілі, засновані на уникненні, змушують нас фокусуватися на негативних причинах, а не на самій меті.

4.Цілі повинні бути конкретними
Важливо, щоб ваша мета була не розмитою, а конкретною, яка повинна бути здійсненною в конкретний момент, а не розтяжною в часі. Наприклад, ви хочете почати правильно харчуватися. Поставте цілі «з’їдати більше овочів» і «виключити з раціону цукор» замість того, щоб ставити мету «перейти на правильне харчування».

Стати фінансово незалежним.
Вивчити англійську.
Помандрувати.
Відкрити бізнес.
Навчитися співати.
Якщо у вас є подібні цілі – ви зобов’язані прочитати цю статтю.

Список вище – це не цілі. Це – бажання, мрії, «було б не погано», але безсумнівно не цілі які можна перед собою поставити.

Це напрямки, до яких варто придивитися. Можливо, там ваші цілі.

Відразу досягти цієї мети складно – тому що це набір шаблонів. Ці цілі можна вічно досягати.

Перше, що ми зробимо, щоб поставити мету – конкретизуємо мрію (бажане майбутнє).

Визначте термін і конкретний результат, який для вас цінний.

5.Цілі повинні відповідати внутрішнім цінностям
Психологи використовують слово «самоузгоджений» для позначення цілей, які відповідають нашим моральним переконанням і цінностям. Ці цілі протилежні поверхневим цілям, які стосуються статусу та матеріального стану. Згідно з дослідженнями, люди більш схильні досягати самоузгоджених цілей, можливо, тому, що вони більш мотивовані до їх досягнення. Люди з великою кількістю таких цілей також більш щасливі, найімовірніше, тому що їхні цілі врешті приносять більше задоволення.

Користуючись цими 5 правилами ви вже на половині шляху. Все потрібно робити правильно. Тоді неодмінно буде результат.