Коли навколо стільки стартаперів, бізнес-тренерів та інших популяризаторів успіху, дозволити собі неідеальність стає все складніше. Але часто замість мотивації приходить стрес та депресія. Сьогодні ми розповімо, як до такого не доводити.
Перфекціоніст — той, хто переконаний, що повинен зробити все ідеально. Вам весь час здається, ніби можна зробити ще краще.
В принципі, перфекціонізм потрібен будь-якій свідомій людини — без нього не вийде розвиватися та самовдосконалюватися. Але в якийсь момент можна виявити, що він став проблемою: коли людина починає думати, що результат роботи повинен бути тільки ідеальним і ніяким іншим. І тут відкриваються погані сторони перфекціонізму. Це патологічний перфекціонізм.
Починається нескінченне самобичування та самокритика. Порівняння себе з іншим та негативні думки. Проте й від цього існує панацея. Пропонуємо вам 5 методи:
1.Припиніть виправдовуватися і просто займайтеся справою
Ви завжди можете контролювати рівень зусиль. Обсяг завдань, які ви можете виконати, буде змінюватися день у день, тому що на нього впливає безліч факторів. Але якщо в кожен момент ви робите максимум з урахуванням усіх обставин — цього досить. Коли ловите себе на тому, що починаєте виправдовуватися, згадуйте про це і зупиняйтеся.
Читайте також:Притча про результат. Мудрець і бігун.
2.Плануйте день
Якщо почати день із суцільного списку справ, ви швидко можете зрозуміти, що не встигнете всього, і впасти у прокрастинацію чи зневіру. Не варто робити все підряд. Розкладіть завдання по поличках, щоб керувати ними. Чіткий план і графік заспокоять вас і допоможуть досягти результату.
3.Завжди навчайтеся
Якщо ви роками займаєтеся одним і тим же та виконуєте роботу бездоганно, але вона монотонна, нові навички здатні виправити ситуацію. Подумайте про свої інтереси, про те, що може зміцнити вашу кар’єру, а головне, нічого не бійтеся. Важливим є те, що ви навчаєтеся, а не те, що блискавично засвоюєте нове. Впевненість і полягає в готовності долати певні незручності, але рухатися вперед. Якщо ви готові помилятися, щоб досягти результату, ви переможете. Наберіться сміливості на невдачі!
4.Звертайтеся по допомогу
Це може бути найбільшою проблемою для перфекціоніста. Але з нею треба впоратися. Нехай вам допоможе думка про те, що хтось буде дуже радий, якщо ви визнаєте його експертом, який може навчити. Поставте себе на його місце. Якщо хтось запитує вашої думки, хіба ви почуваєтеся дурним непрофесіоналом? Ви напевне готові допомогти. Інші думають так само. Тож не бійтеся попросити допомоги.
5.Прийміть свої недоліки
Не здумайте прийняти їх за свої гідності чи щось на кшталт цього. Просто визнайте, що ви не ідеальні.
Добре б уточнити, в чому саме, як це виправити, тоді критика стане цілком конструктивною. Але і саме усвідомлення факту, що ви не можете бути хорошими у всьому, вже стане ефективним щепленням від перфекціонізму.
Суть самовдосконалення не в тому, щоб не помічати свої погані сторони, а в тому, щоб знати їх і намагатися виправити. Крім того, як знати, що це саме недолік? Якщо це не заважає жити вам та навколишньому світу, то, може, най так і буде.