1. Допомагає розслаблятись
Липовий чай діє дуже схоже на гамма-аміномасляну кислоту (GABA). Ця речовина виділяється в мозку і загалом пригнічує дію нашої нервової системи. Тому вживайте липовий чай для того, щоб зняти напруження після важкого робочого дня.
2. Допомагає боротись з запаленням
Запалення слід вчасно лікувати, щоб воно не перетворилося в хронічне. Часті запальні процеси можуть призвести до діабету 2 типу та навіть онкології. Липовий чай багатий на антиоксиданти та флавоноїди, які містяться в квітках та бруньках липи. Основними є тилірозид, кверцетин та кемпферол. Тилірозид запобігає старінню та розвитку багатьох захворювань, адже виводить з організму вільні радикали, які утворюються внаслідок окислення клітин. Саме завдяки цим речовинам липовий чай зменшує запальні процеси в організмі.
3. Зменшує легкий біль
Якщо вас турбує хронічний біль, то вам також слід звернути увагу липовий чай. Оскільки тилірозид та кверцетин зменшують запалення, вони відповідно допомагають заспокоїти біль, який виникає внаслідок цього процесу.
Під час одного з досліджень, мишам з набряком на ногах давали тилірозид щодня. На диво, набряк зменшився на 27-31%.
Інше 8-тижневе дослідження 50 жінок з ревматоїдним артритом, у яких боліли суглоби, показало: добавка 500 мг кверцетину, антиоксиданту липового чаю, суттєво зменшили симптоми болю та маркери запалення.
Читайте також: Попрощайтеся назавжди з кашлем, дієвий рецепт, який допоможе вам при кашлі
4. Має сечогінну дію
Потогінні та сечогінні властивості належать внутрішній корі липового дерева, тому липовий чай використовують під час застуди та грипу. Він допомагає зменшити температуру та виводить віруси. Окрім цього, липовий чай допомагає боротися з вологим кашлем, оскільки виводить мокротиння
В Німеччині використовують 235-470 мл липового чаю, сприяє пітнінню у дорослих.
5. Знижує кров’яний тиск
Липовий чай містить рутин, хлорогенову кислоту — компоненти, які чудово знижують кров’яний тиск. Також цвіт липи покращує функціонування кальцієвих каналів в серці, що на пряму впливає на кількість м’язових скорочень серця. Але ні в якому разі не варто заміняти ліки липовим чаєм.