Перейти до вмісту

6 способів подолати стрес.

Ще у 1946 році канадський фізіолог Ганс Сельє описав стрес як явище та виділив три стадії його розвитку. На первинному етапі, що має назву “реакція тривоги”, відбувається мобілізація адаптаційних можливостей. Другий етап – опір та протидія стресу. Третій –емоційне виснаження.

Стрес впливає на всі без винятку системи людського організму. Реакцією на стрес може стати часткова або повна втрата апетиту (а у деяких, навпаки, виникає постійне бажання що-небудь з’їсти), втрата ваги або її збільшення. Фахівці відзначають, що люди, сильні за характером, вважають за краще стрес «заїдати», а слабкі – «запивати». Але алкоголь, як засіб від стресу, звичайно, не рекомендується. Відмінними засобами боротьби зі стресом є ароматерапія і масаж, хоча для того щоб навчитися по-справжньому контролювати свій стрес, потрібно вилікувати причину хвороби.

 

1. Подолання стресу починається з роботи над своєю власною свідомістю. Зникне стимул – не буде і відповіді на нього. Якщо ви зможете себе переконати в тому, що дана ситуація не є питанням життя і смерті, то зникнуть і симптоми стресу.

2. Для початку, друзі, визначте, чим є кожна з виниклих проблем. Як тільки намічається проблема нова, запитайте себе, чи варта вона того, щоб псувати ваш настрій і здоров’я.

3. Пам’ятайте, що вибір є завжди. Ви можете і повинні контролювати свою поведінку. А якою вона буде, негативною чи позитивною залежить тільки від вас.

Читайте також:Печиво дитинства. “Горішок” із згущеним молоком.

4. Перш ніж нервуватись, спочатку оцініть ситуацію. Зрозумійте, що плітки колег або сварка з начальником – це стимули, які не варто сприймати емоційно. Разом з думками про них ви зможете розлучитися і з власними образами, роздратуванням, злістю і т. д. Подібні дрібниці не варті вашої уваги.

Звичайно, змусити себе не думати про виниклі неприємності часто дуже і дуже важко, але цьому треба вчитися, адже кращих ліків від стресу ще ніхто не придумав…

5.Практикуйте дихальну гімнастику

Правильне дихання, якісне надходження кисню в організм і засвоєння його тканинами  позитивно впливає на обмін речовин, який часто страждає під час стресу. Освоєння технік дихальної гімнастики – це ще й ефективний спосіб упоратися з тривожними емоціями. Основні види такої гімнастики: дихальна гімнастика Бутейко, дихальна гімнастика Мюллера та дихальна гімнастика Стрельнікової. Якщо робити вправи регулярно, ви позбавитеся тривоги і у вас з’явиться імунітет до стресових ситуацій.

6. Харчуйтеся повноцінно та якісно

Слідкуйте за харчуванням та забезпечте свій організм необхідними макро- та мікроелементами, жирами, білками та вуглеводами. Збалансоване та якісне харчування – безперечний аргумент проти стресу. Більше читайте тут: https://tsn.ua/blogi/themes/health_sport/yak-peremogti-stres-shist-golovnih-krokiv-705214.html