Перейти до вмісту

6 цінних рослин, які володіють лікарськими властивостями

Шавлія
Шавлія лікарська використовується для лікування горла. Листя шавлії, приготовлені у вигляді компресу, усувають запалення шкіри, що проявляється роздратуванням і сверблячкою. Крім того, ця рослина стимулює секрецію шлункової кислоти, а також регулює розлади травлення, які проявляються, наприклад, печією.

Алое
Однією з найбільш цінних рослин, яку ми можемо посадити вдома, є алое вера. Листя цієї квітки є скарбницею цінних для здоров’я речовин. Компрес з алое вера заспокоює рани, виразки та опіки.

Сік, що знаходиться в його листі, лікує алергію, знижує цукор у крові і зміцнює імунітет. Лабораторні тести показали, що алое-емодіни корисні навіть при лікуванні лейкемії.

М’ята
М’ята застосовується не тільки на кухні. Вона також використовується в натуральній медицині. В основному рекомендується при шлунково-кишкових захворюваннях, знімає болі в животі, зменшує нудоту, розлад шлунка, розлади травлення, кишкові коліки. Лікарська м’ята – це трава, яку можна використовувати при шкірних змінах, викликаних герпесом або віспою.

Листя м’яти перцевої використовується при захворюваннях печінки і жовчних проток, наприклад, при холециститі, печінковій недостатності та порушенні вироблення жовчі. Особливо ця рослина рекомендується людям, які хворіли на жовтяницю або гепатит.

Каланхое
Це рослина володіє регенеруючими і протизапальними властивостями. Вона також позитивно впливає на наш імунітет. Каланхое містить велику кількість вітаміну С, а також багато макро- і мікроелементів. Сік або обгортання з живих стовбурів допоможе вилікувати респіраторні захворювання, прищі і ревматичні болі.

Листя володіють бактерицидними, вирулицидними і протигрибковими властивостями. Вони руйнують стафілококи і стрептококи. Рослина пригнічує запальні процеси в організмі, знищуючи бактерії і розщеплюючи вироблені ними токсини. Крім того, вона позитивно впливає на загоєння ран, очищаючи їх від відмерлих тканин.

Базилік
Безсумнівно, базилік варто вирощувати в домашніх умовах. Він не тільки надає смак і аромат стравам, але і володіє багатьма цілющими властивостями. Як листя, так і квітки базиліка їстівні, вони надають діастолічну дію, а також стимулюють виділення травних соків.

Базилік використовується для боротьби з лихоманкою, кашлем та ангіною. Дослідження показують, що він корисний при лікуванні запалення сечового міхура і нирок. Базилік містить більшість вітамінів А, С і групи В. Цікаво, що рослина володіє заспокійливим ефектом і навіть зменшує депресію.

Меліса
Лікувальний лимонний бальзам (також званий лимонною травою) є терапевтичною сировиною, що використовується не тільки для заспокоєння і сну, але, наприклад, при болісних менструаціях або проблемах з травленням. Завдяки бактерицидним і протигрибковим властивостями застосовується у вигляді обгортань проти герпесу і мікозу.

Меліса рекомендується вагітним жінкам, які скаржаться на нудоту. Крім того, вона позитивно впливає на пам’ять і здатність концентруватися.

Читайте також Не у кожного є можливість бачити фарби світу… Треба з розумінням ставитись до цього: цінувати свої можливості і не забувати про тих, хто поруч.