Перейти до вмісту

7 методів у домашніх умовах, які допоможуть знизити тиск

Більше мільярда жителів Землі, страждають на гіпертонію. Більшість не здогадується про свій діагноз.

Високий тиск найчастіше зустрічається у людей, які живуть у стресах, у них присуті погані звички та нерегулярне харчування. Гіпертонія також часто з’являється у молодих людей.

 

Розглянемо 7 народних методів, які допоможуть знизити тиск:

1. Вода

Дві хвилини можна пополоскати ноги в тазику з холодною водою. Як альтернатива – під холодною водою потримайте руки кілька хвилин. Наприкінці процедури можна побризкати на обличчя холодною водою і прикласти змочену ганчірку.

2. Чай з м’ятою

Популярний засіб від підвищеного тиску є звичайний чай з м’ятою або суміш зі склянки мінеральної води, столової ложки меду і соку половини лимона. Випити напій потрібно за один раз. За 20-30 хвилин тиск знижується на 15-20 пунктів.

3. Лимон, мед і часник

Беремо пів склянки меду, лимон перетираємо на тертці разом зі шкіркою. Додаємо п’ять зубчиків часнику і все змішуємо. Суміш ставимо в темне місце на тиждень. Рекомендовано вживати по одній чайній ложці тричі на день. Зберігаємо у холодильнику.

4. Журавлина

Беремо дві склянки журавлини і змішуємо зі 100 грамами цукру, нагріваємо та доводимо до кипіння. По одній склянці вживайте перед їжею.

5. Глибоке дихання

Для того щоб знизити тиск, потрібно робити спеціальну дихальну вправу. Глибоко вдихніть, а потім повільно видихайте протягом 5-7 секунд. Через 1-2 хвилини такої гімнастики тиск має трохи знизитися.

6. Компрес з яблучного оцту

Читайте також: Поради які стануть у пригоді кожній жінці

Продукт розводять з водою в рівних пропорціях. Отриманою сумішшю просочують шматочок тканини, який прикладають до ніг. Яблучний оцет позитивно впливає на серцево-судинну і нервову систему, швидко нормалізує показники артеріального тиску.

7. Лід

Шийні хребці масажуюють кубиками льоду. Коли лід розтане, шкіру витирають насухо. Потім беруть 3-5 крапель камфорного масла і 15 хвилин розтирають охолоджену ділянку. Цього часу достатньо, щоб артеріальний тиск нормалізувався.

Не забувайте про обстеження у лікаря, особливо коли:

– гіпертонія виникла після 60 років;
– тиск підвищився раптово;
– медикаментозне лікування не допомагає.

Людям, у яких часто піднімається тиск, рекомендовано купити прилад для вимірювання тиску і регулярно ним користуватися. І контролювати, щоб він не відрізнявся від норми.