Перейти до вмісту

7 порад як впоратись із розчаруванням в собі.

Ви відчуваєте клубок в горлі та біль у животі. Дихання змінюється. Ви опинилися в самому серці розчарування і воно взяло вас у пастку. Однак з неї можна вийти.

Позитивний бік розчарування в тому, що воно дає вам можливість навчитися та усвідомити, що саме ви зробили неправильно, і знайти рішення, щоб знову не зашкодити собі.

Для цього важливо докладати зусиль, щоб змінити певні набуті звички, які можуть бути досить нераціональними, наприклад, очікування.

Зрештою, практично кожне велике очікування зазнає краху та дозволяє дійсності зайняти його місце. Саме в цей момент приходить розчарування.

1. Відчуйте все
Визнати, що ви засмучені й розчаровані, дуже важливо. Так буває. Трапляється, після невдач можна просто встати і піти далі. Але у разі розчарування це може бути не так легко. Якщо ви відчуєте все, що кипить у вас, то зможете швидше його подолати.

Робити це найкраще у безпечному просторі. Можна, наприклад, робити записи у щоденник чи провести якийсь ритуал, що вам близький. Пам’ятайте про те, що часом події, які відбуваються з нами дорослими, можуть сколихнути старі травми (наприклад, покинутості) і загострювати емоційні переживання.

2. Довіртеся комусь
Сповідь може зцілювати. Поговоріть із кимось, хто любить вас безумовно і зможе просто вислухати, стати свідком вашої розповіді. Якщо тримати подію в собі, вона стане більшою і страшнішою незалежно від того, якою була насправді. Розповівши про неї, ви відчуєте полегшення.

3. Пошукайте інший погляд
Якщо хтось був свідком події, що вас розчарувала, спробуйте подивитися на це його очима. Поясніть людині, що вам погано. Нехай вона знає, що ви дуже переймаєтеся і хочете побачити ситуацію в іншій перспективі, але без осуду. Ви просто намагаєтеся розгледіти картину більш чітко, щоб зрозуміти, як учинити. Якщо свідків не було чи ситуація розвивалася повільно, розкажіть про неї комусь і запитайте про його думку.

Читайте також:Притча про зусилля.

4. Дайте рані можливість загоїтися
Цьому потрібні простір і час. Думайте та говоріте про це, розповідайте, вирушайте на довгі прогулянки, щоб обміркувати. Але не переставайте жити. Працюйте, відзначайте свята, проводьте час із дорогими людьми. Не ставте життя на паузу тільки тому, що розчарувалися у собі. Віддайте більше енергії близьким чи тому, що відбувається у зовнішньому світі. Віддалившись від складної ситуації, ви зможете побачити, що вона не така масштабна, і від цього теж стане легше.

5. Любіть себе навіть у цьому
Ви можете робити величезні, жахливі помилки — але все-таки любити себе. Відокремте себе від однієї події і моменту часу. Вони не визначають вас повністю, це лише окрема подія. Турбуйтеся про себе й обмежте час для внутрішнього критика. Вам і так погано. Не робіть гірше.

6.Говоріть про те, що відчуваєте
поборіть розчарування
Найкращий спосіб позбутися розчарування та стати сильнішими – це висловлювати те, що ви відчуваєте. Не тільки для того, щоб ділитися своїми відчуттями з іншими людьми, але й щоб скинути тягар з душі.

Вірте чи ні, розмова в голос дозволить вам усвідомити дещо, про що ви б і не знали, якщо б мовчали про це.

Наприклад, ви можете дізнатися, що створили фальшивий образ людини, що змусило вас повірити, що вона не є тією, за кого себе видає.

Крім того, розмова про це допоможе вам контролювати свої емоції. Ви побачите, що ваші емоції близькі до поверхні, і ви раптово починаєте плакати або вибухати в гніві.

Важливо визнати їх, ідентифікувати і, найголовніше, звільнитися від негативних емоцій. Таким чином, вони не закарбуються глибоко в нашій душі і ми зможемо дозволити їм рухатися далі своїм шляхом.

Ви відчуєте себе набагато краще, щойно цей тягар зникне цілком з душі, не залишивши після себе нічого.

7.Чого може навчити розчарування?
сумна дівчина
Кожен досвід, хороший чи поганий, вчить чомусь новому, що робить нас зрілими та кращими людьми. Розчарування є частиною цього, тому ви не повинні почуватися жертвою. Натомість, ви повинні бачити переваги.

Чим більше різних ситуацій трапляється в нашому житті, тим більше ми дізнаємося про себе та про інших.

Ми здобуваємо можливість побачити власні обмеження, коли ми зустрічаємося з новими людьми, усвідомлюючи, як тією чи іншою мірою ми ідеалізуємо їх, щоб вони стали тими, ким ми хочемо їх бачити.

Ми можемо усвідомити, коли ми очікували занадто багато від когось іншого, і це небезпечна гра.

Люди можуть поводитись по-різному і можуть здивувати нас найменшими змінами. Не чекаючи нічого від них, ми рятуємо себе від страждань.