Перейти до вмісту

7 речей, які не повинна робити мама на очах у дитини

Для маленької дитини мама – це найголовніша і найважливіша людина. Мама не може помилятися, вона завжди захистить і розповість, як зробити краще. Саме мамину усмішку і її очі ми бачимо, коли приходимо в цей світ, тому для малюків мама – це практично божество.

Діти хочуть наслідувати батьків, тому ці 7 речей мамам не варто робити при дитині:

1. Говорити про правила і потім їх порушувати
Вам доводилося бачити таку картинку? Мама тягне за руку дитину через проїжджу частину, хоча в декількох метрах є пішохідний перехід, а малюк впирається і кричить: «Мама, ти ж говорила, так робити не можна!» А мама у відповідь: «Нічого страшного, я дуже втомилася, та й машин немає».

Ось так і виходить, що правила як би є, але їх не обов’язко виконувати. Дотримуватися дисципліни складно, а ось йти на компроміс з совістю – це приємно. Тому варто хоча б раз дозволити на сніданок солодощі, поспати ніч в батьківському ліжку, то потім переконати в зворотному дитину буде вже неможливо.

2. Кричати на тата, родичів, підлеглих
Мама каже дитині: «Не ображай Петю, грайте з ним дружно», але тут же по телефону кричить на тата за те, що він забув купити ліки. Дитина проводить паралель: мама любить тата, але лається на нього, значить, сварки – це нормальна форма спілкування.

Діти, можливо, і не зроблять такі висновки, це відбувається на рівні підсвідомості. Дитина просто копіює поведінку і розуміє, що їй комфортно бути такою.

Читайте також  Син, почувши це – гримнув дверима і три дні не повертався додому, а дочка вибігла в сльозах і не відповідає на телефонні дзвінки Тетяни.

3. Обговорювати при дитині вихователя, рідню або свою подругу
Розпускаючи плітки про знайомих, варто переконатися, що дитина не підслуховує. Вона може захоплено грати поруч, але випадково вихопити з маминої телефонної розмови фразу на кшталт: «Аліна зовсім дурна, зраджує чоловікові, ще й не збирається це припиняти».

Мама про сказане забуде, а малюк при зустрічі з Аліною та її чоловіком цілком може ляпнути: «Це ця Аліна – дурепа?».

4. Впадати в депресію і апатію
Дитина відкрита світу і жадібно вбирає все. Їй хочеться відчувати, дізнаватися, дивитися, чути. Вона хоче ділити свою радість з мамою, але вона закрита. Спочатку діти не зрозуміють, чому мама не радіє життю і бачить негатив, а потім і самі почнуть шукати «підступ».

5. Обманювати на кожному кроці
Мамі набридло в черговий раз пояснювати, що цукерки їсти шкідливо, тому, щоб не слухати істерики дитини, вона каже, що вони закінчилися. Брехня рано чи пізно розкривається, а дитина розуміє, що її обманювали. Після такого складніше довіряти, і дитина сама починає брехати.

6. Дозволяти іншим себе ображати і принижувати
Найпростіший приклад – насильство в сім’ї, коли мама терпить образливі слова від тата, побої і лише говорить малюкові: «Все в порядку, все налагодиться». При цьому вона нічого не змінює, щоб припинити таку ситуацію. Дитина намагається захистити маму, але відчуває безпорадність і образу за близьку людину. Ці почуття будуть з ним у міру дорослішання і в дорослому житті.

7. Сперечатися з батьком з приводу покарання дитини
Тато карає, а мамі шкода малюка, і вона його прощає: випускає з кута, дозволяє погуляти, дає дивитися мультики. Хто покарав, той і повинен скасовувати санкції, інакше потім доведеться дивуватися тому, що для дитини батьки – не авторитет.

Діти – це наше «криве дзеркало», яке відображає всі недоліки і вади. Хтось з батьків раз побачивши, як дитина пародіює дорослого, перегляне свою поведінку, а хтось посміється і забуде. Не будьте другими. Завжди починайте з себе. Адже діти не чують вас, вони на вас дивляться і беруть приклад.