9 важливих фраз, які психологи рекомендують говорити дитині щодня

Найдороще, що є у нашому житті – це діти. Але деколи, ми навіть не задумуємось над тим, що кожне наше слово, сказане дитині, може вплинути на їхнє психологічне здоров’я та залишити в душі слід на все життя.

Ось декілька фраз, які психологи рекомендують говорити дитині щодня:

“Я тебе люблю”
Неважливо, скільки років дитині, вона має чути такі слова від близької людини кожного дня, це основа всіх основ. Також, ви повинні не тільки говорити ці слова, а й підтверджувати діями: проводити час разом, вислухати та підтримати дитину, обговорювати проблеми. Нехай не проходить жодного дня без визнання в любові. Діти відчувають себе спокійно і впевнено, знаючи, що їх люблять.

“Як же чудово, що у нас народився саме ти”

Ще з маленького віку, діти мають розуміти, що вони унікальні, відмінні від інших, особливі, адже всі ми тим чи іншим чином відрізняємося від інших. Ви повинні говорити їм щодня про те, що їх поява на світ – це найкраще, що трапилося у вашому житті. Особливо це важливо чути дітям, у яких є брати і сестри. Заспокойте дитину, нехай вона знає, що батьківської любові вистачить на всіх.

Також читайте: Декілька хитрощів, які допоможуть вам легко скинути зайву вагу, не катуючи себе дієтами і не обмежуючи себе

“У тебе все вийде”

Навіть найпростіші завдання спочатку дітям можуть здатися важкими, оскільки вони ще мають обмежене уявлення про свої здібності. В такі моменти для них важлива батьківська підтримка. Завжди говоріть дитині, що вона зможе справитись з любим завдання.

“Як пройшов твій день?”

Щовечора запитуйте дитину, як пройшов її день, адже обов’язково було щось важливе. Якщо ця фраза буде звучати щодня, дитина звикне обговорювати з батьками те, що з нею відбувається.Також діліться з дитиною своїми радощами та поразками. Якщо ви хочете зберегти контакт з дитиною у старшому віці, закладати фундамент для цього потрібно з дитинства.

“Я тобою пишаюся”

Хваліть дитину, за кожне їхнє дасягнення (навіть найменше) – це справді важливо. Покажіть дитині, що ви високо цінуєте її успіхи. Це дасть їй сили для нових подвигів і відкриттів.

“Давай обіймемося”

Завжди обнімайте дитину, адже обійми здатні знімати стрес, покращувати фізичне і психологічне здоров’я. Крім того, якщо дитина не отримає необхідну кількість обіймів, вона може вирости байдужою людиною, яка не буде здатною любити.

“Я завжди з тобою”

Завжди підтримуйте дітей у важких ситуаціях. Звичайно, вони бувають неправі, і говорити про це треба максимально тактовно. Даючи дитині свободу дій, нагадуйте їй, що в будь-яких ситуаціях вона може розраховувати на вас. Дитині буде набагато легше долати труднощі з думкою про те, що вона не самотня, що в важкі хвили їй на допомогу прийдуть мама чи тато.

“Ти розумний”

Для кожної дитини важливо знати, що вона розумна. Її самооцінка може бути заниженою. В один прекрасний день, орієнтуючись на успіхи однолітків, вона вирішить, що не володіє видатними розумовими здібностями. Це призведе до того, що при найменших труднощах дитина буде пасувати і спише невдачі на власну дурість. Тому при кожному зручному випадку хваліть її інтелект.

“Дякую”

Завжди дякуйте дитині, якщо вона прибрала за собою іграшки, застелила ліжко, намалювала для вас малюнок. Неважливо, наскільки добре у неї це получилося. За помилки можете сказати їй пізніше, але відразу – подякуйте дитині за прагнення допомогти. Це чарівне слово не тільки зближує і мотивує, але й навчає ввічливості.