Перейти до вмісту

Багатозадачний режим потребує певного перегляду свого способу життя

Як зрозуміти, що вже час зупинитися

Багаторукому індійському богові Шиві справлятися з безліччю справ одночасно, можливо, й було легше, але для звичайної людини така тактика працює зовсім недовго. Доведено, що лише два відсотки людей здатні дійсно робити кілька справ одночасно і при цьому без втрати якості (і, до речі, серед них є представники обох статей). Для інших же режим “мультиплеєра” протягом тривалого часу — вірний шлях до вигоряння і купи справ.

Швидше за все, вам варто зав’язувати з життям у режимі подвигу і припиняти хапатися за сто справ одночасно, якщо ви:

Читайте також Але найголовніше – цінувати теперішнє

відчуваєте проблеми з концентрацією і дедалі частіше виявляєте себе під час перегляду безглуздих відео у соцмережах, хоча начебто збиралися зайнятися чимось корисним;
забиваєте щоденник справами, але наприкінці дня половину з них переносите на завтра;
вже робили кілька разів помилки, що можуть мати наслідки — наприклад, дивом уникали аварії, одночасно керуючи машиною і листуючись з подругою у соцмережах;
легко забуваєте навіть важливі речі, причому інформація стирається з пам’яті великими блоками — мозок ніби намагається самостійно розвантажитися.
Режим одного завдання — чи може таке бути?

Вміння і можливість зосередитися лише на одному занятті за вашого звичайного завантаження та швидкого ритму життя виглядає майже розкішшю. Монозадачність — це не вроджена якість (тож прикриватися нею у побуті не вдасться), а тонке мистецтво знаходити задоволення у простих справах. Люди, які практикують монозадачність, дійсно встигають менше, зате вони:

Можуть охоче виконувати найбільш нудні і неприємні справи

Наводити лад у ящику зі столовим приладдям, відтирати ванну і кахель, збирати лего за дитиною — для монозадачного партнера немає нічого, чого він не зміг би зробити з легкою посмішкою.

Знаходять сенс у будь-чому

Точніше, сенс для них не у результаті, а у процесі, тому й гнатися за тим, щоб встигнути більше або зробити усе краще за усіх їм зовсім немає сенсу.