Перейти до вмісту

Батькам не сподобався наречений, і вони відмовились робити весілля.

Пам’ятаю, як ще було маленькою дівчинкою,батьки розказували, що все для мене зроблять, а весілля в мене буде королівське. Згадувала собі Ліза. ЇЇ вже 24 роки.

Позаду вже є що згадувати…навчання в інституті, пошук роботи, перші побачення з Віталіком. Крім неї є ще менший брат, йому 13 років. Вони гарно живуть, не бідують. Все мають

– По однокімнатній нам з братом купили давно, – розповідає дівчина, – подавали і подають, тому що я завжди жила з батьками і братом.

І я точно знаю, що гроші є. Як це буває, мама, а ще й обидві бабусі ретельно готували доньці майбутнє придане: посуд, сервізи, зробили вклади в банк, під відсотки. Лізі не потрібні ні чашки-ложки, ні комплекти постільної білизни, ні інше.

Вона хоче весілля. Гарну, з сукнею, з гостями-голубами, тортом в три поверхи і банкетом. -Ну і що, що немодно зараз, – каже вона, а я хочу, тим більше – обіцяли.

Читайте також:  Притча гнів. . Пам’ятайте, що будь-яка стихія в житті – тимчасова. Варто просто перечекати

А ось на рахунок весілля батьки раптово передумали. Навіть про це говорити нехочуть. Точніше мама, тато-то завжди знаходився під її впливом і зробить так, як скаже дружина.

А мамі Лізи категорично не подобається вибір дочки.

– Ну і що це? – критично говорить Марина Вікторівн.

– Що з себе являє твій Віталік? Житла свого у нього немає, розраховує прийти до тебе. Робота? Ну і що це за робота? Вища освіта буває різним, юрист … Що з нього ти будеш мати. Він зможе тебе забезпечувати?

Кому вони зараз потрібні, тим більше навчався заочно і на платному відділенні. Марина Вікторівна вважає, що 26-ти річний обранець дочки повинен довести свою здатність забезпечити сім’ю.

– Для початку, – говорить вона дочці, – нехай на ваше весілля грошей заробить. Не зможе? Тоді як він буде тебе з майбутньою дитиною або декількома забезпечувати?

-А він зможе, – каже Ліза, – тільки на це треба ще кілька років, та й таке весілля, про яку я мрію. Яку потрібна тільки маленька допомога.

– Віталіку не потягнути. І адже якби ж то у моїх грошей не було? так є ж. І навіщо було обіцяти? Значить, будь на місці Віталіка хтось, на мамин погляд, більш перспективний, вона б обіцянку виконала. А з Віталіком не хоче?

Ліза вважає, що це  шантаж і спроби тиску. Але відмовлятися від нареченого вона не має наміру. І від весільного торжества теж.

Хоча молода людина і закликає її розписатися більш скромно, а вже плаття він їй точно забезпечить: красиве, яке захоче. Як в дитинстві колись мріяла.

– Всім моїм подругам батьки допомагали, – ображається Ліза, – навіть, якщо вибір дочок їм не дуже подобався. Але допомагали!

Ну і що, припустимо, плюнути на все, відмовитися від весілля, так наступний крок буде якийсь? Квартира не на мене записана, з цим чоловіком ти туди не в’їдеш?

Нехай наречений заробляє сам? Але ж це роки! То ж треба скільки чекати, щоб він почав нормально заробляти.

На погляд Лізи, мама поступає несправедливо, погіршуючи становище дочки, відносини між ними, прирікаючи на роки важких боргів.