Перейти до вмісту

Час збирати березовий сік.

Якраз настав час збирати сік березовий…

Цікавий і сам процес: хто акуратно свердлить стовбур, хто встав­ляє в отвір бляшаний жолобок, хто припасовує до дерева поліе­тиленовий пакет-сокозбірник на зав’язках. А хто згодом відв’язує наповнену тару і зливає сік у від­ра.

Не куплений у супермаркеті а перевірений, натуральний та дуже корисний.

За весняний сезон якщо надбати до сво­єї комірки 150 літрів березово­го соку. То його вистачить до кінця липня. Смакують ним під час са­діння і обробітку картоплі, заго­тівлі сіна. Досить випити склян­ку цього добра — і спека з втомою вже не докучають. П’ють його «залпом». І не простуджуться. А ще березові «сльози» — неодмін­ний атрибут на святковому сто­лі.

Сік можна присмачувати різними інгредієн­тами (апельсини, цукерки-льо­дяники), однак варто зупинитися на лимоні. Він робить напій осо­бливо приємним, свіжим. Техно­логія приготування не складна. Щойно привезений з лісу сік про­ціджують, щоб виловити листоч­ки, дрібних комашок. Кип’ятять, ще раз проціджують, заливають у стерилізовані банки. У трилі­тровий слоїк перевареного соку дають чотири дольки лимона, на кінчик ножа — лимонної кислоти і 70 грамів цукру, закатують криш­кою. Як вистигне — ховають перші цьогорічні закрутки до пивниці.

Ввелике задово­лення не тільки від самого про­цесу сокозбору, а й від перебу­вання на природі: від дивенних запахів весняного лісу, співу пта­шок, перших квітів, що пробили­ся з-під торішнього листя…

Є ще одне застосуван­ня березовому нектару — виго­товлення з нього домашньої горілки «для шановних гостей і, за необ­хідності — для ліків», як звично говорити.

На розчину беруть два від­ра березового соку, розвести в ньому 500 грамів дріжджів, до­дати три літри цукру. Два-три тижні все це викисає у теплому місці. А по­тім — перегнати. Горілка дуже апетитна, приємна. Вигідно від­різняється від звичної самогон­ки…

Читайте також: Що не варто розігрівати в мікрохвильвій печі.
А ще важливо, дбай­ливе ставлення  до при­роди, щедрими дарами якої ми користуємося. Коли  завершили збирати березовий сік, то потрібно вийняти зі стовбурів  жолобки  а отвори заби­ти кілочками. Щоб сік не витікав на землю і дерево не висна­жувалося. Щоб і наступної весни берези змогли виконати свою мі­сію і тішити нас своїм нектаром.