Перейти до вмісту

Через що найчастіше виникає сварка та як зрозуміти, що ви сваритесь уже занадто багато.

Іноді суперечка, здавалося б, із цілком дріб’язкового приводу може перерости у сварку, під час якої близькі люди кажуть одне одному те, про що потім дуже шкодують.

Сварки — це те, що допомагає приходити до згоди у стосунках, працювати над ними та вдосконалювати їх. Але не кожен конфлікт корисний, і є межа, коли сварки вже ведуть вас у деструктивне русло.

Простіше кажучи, конфлікт нездоровий тоді, коли він уже не розв’язує проблему , навколо якої зав’язався. «Дослідження показали, що, коли пари стикаються з серйозними проблемами — наприклад, фінансовими складнощами або невірністю, — конфлікти можуть мотивувати їх змінити свою поведінку і, таким чином, можуть допомогти розв’язати проблеми у стосунках із плином часу», — говорить Леві Бейкер, доцент кафедри психології в Університеті Північної Кароліни. Однак, за його словами, коли пари сваряться з побутових питань на кшталт того, чия черга виносити сміття, стосунки від цього страждають.

Принципова різниця між конструктивним і деструктивним конфліктом проста: у конструктивному конфлікті сварка повинна бути засобом для досягнення мети . Іншими словами, пара, що сперечається, повинна дійти якогось рішення, щоб воно було того вартим.

Читайте також:Повчальна історія, яка вразила всіх жителів маленького села. Потрібно цінувати працю мами та дякувати їй за все.

Нещодавнє дослідження визначило, що пари, як правило, сваряться через чотири причини: діти, гроші, близькість і родичі. При цьому конструктивна суперечка тоді, коли пари намагаються не перемогти один одного і довести свою правоту, а шукати шляхи її розв’язання. Інше дослідження дійшло висновку, що затяті суперечки на початку стосунків, що включають лють, агресію і презирство, можуть передбачити розставання.

Як стверджує наука, сварки можуть призводити до депресії та інших захворювань. Тому важливо вміти справлятися з конфліктами та вчасно звертатися за допомогою фахівців.

Сварка – це жахіття, що руйнує наше уявлення про ідеальне кохання. Партнерство без сварок – це один із найулюбленіших ідеалів у нашій культурі. Однак однією з найбільших помилок є вважати, що партнерство без конфронтації власних потреб із потребами партнера може функціонувати. Тому часто помилковим є саме уявлення про те, що партнерство “працює” інакше, ніж ми самі”.

Але люди завжди різні. Тому кожне партнерство – це взагалі-то міжкультурний експеримент.  Це значно суперечить нашим уявленням про романтичне коханняй ідеальну пару – утопії, існування яких підживлюється фільмами і книжками.

Дослідження говорять, що для того, щоб бути щасливими у стосунках, важливі навіть такі речі, як хороший сон: відомо, що пари, які сплять по 7 годин, рідше сваряться. Ще один спосіб стати ближчими у стосунках і навіть розпалити іскру, згідно з наукою, це — увага — спільний перегляд картинок милих тварин!