Перейти до вмісту

Червоне вино з винограду: рецепт

Виноград синій або чорний (ягоди) – 10 кг
Цукор – 50-200 г на 1 літр отриманого соку

Перебрати виноград, залишивши стиглі й неушкоджені ягоди. Далі потрібно пом’яти виноград руками або за допомогою спеціального преса, щоб кожна ягідка була розчавленою.
Отриману масу перекласти в об’ємну тару – вона має бути заповнена не більш як на 3/4 від обсягу. Чудово підійдуть для бродіння скляні ємності або ж у крайньому разі з харчового пластику.

Накрити ємність марлею й залишити у затемненому приміщенні при кімнатній температурі. Тут має початися бродіння соку, а шкурки, м’якоть та частина кісточок (мезга) спливатимуть на поверхню щільною “шапочкою”, яку щоденно потрібно розбивати, перемішуючи скляною або пластиковою ложкою.
Якщо бродіння сусла йде неактивно або не починається, то в нього можна додати закваску з виноградних ягід чи родзинок, або винні дріжджі. Іноді вистачить просто вкинутої жмені родзинок.

Через 3-4 дні потрібно обережно зняти “шапку” мезги, а сусло (сік), що залишилося в ємності, профільтрувати (можна двічі).
Далі в сусло додається перша порція цукру – 50 г на кожен його літр. Після цього сік слід перелити у чисту ємність (бутель або 3-літрові банки) на 2/3 або 3/4 від обсягу.
Ємність закрити гідрозатвором (іноді замість нього використовують звичайну рукавичку, проте досвідчені винороби радять використовувати лише гідрозатвори) і помістити в темне місце при температурі 22-25°C. Важливо, щоб не було різких коливань температури.

Через 3-4 дні додаємо цукор з розрахунку 50 г на 1 літр сусла. Робити це потрібно так: відлити трохи сусла (0,5-1 л) в стерильну ємність, додати туди цукор і, ретельно розмішуючи, розчинити його, тільки після цього солодкий сироп переливається назад в основне сусло (під гідрозатвор).

Ще через 5-6 днів всипати решту цукру – знову 50 г на 1 літр сусла. Як і попереднього разу, цукор слід розчинити у невеликій частині сусла й потім влити його назад у бутель. Загалом так можна робити до 4 разів, поки не вдасться добитися потрібної солодкості й не закінчиться бродіння.

Бродіння триває в середньому 3 тижні. Після його завершення (не булькає гідрозатвор, упала рукавичка) вино потрібно акуратно, щоб не потривожити осад, злити в чисті пляшки та щільно закрити їх пробками. Вино у них дозріватиме ще декілька місяців. Для червоного вина оптимальним терміном є 2-3-місячна витримка.

Читайте також Заздрісна подруга хотіла зруйнувати мій шлюб