Перейти до вмісту

Чому дорожчають продукти харчування і що буде далі

В Україні протягом декількох місяців дорожчає продовольство, основною причиною чого є повномасштабна війна Росії проти України. УНІАН з’ясовував, чи варто чекати продовження підвищення цін на харчові продукти.

Українці продовжують гинути та потерпати від постійних тривог, які викликані жорстокою війною рашистів проти нашої країни. До цієї біди додається постійне зростання цін на харчі. Схудлі від зменшених доходів гаманці змушують українців підтягнути паски.

За даними Державної служби статистики, у червні цього року ціни на продукти харчування в Україні зросли на 28,3% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

Зокрема, за рік найбільше здорожчали овочі – на 88,8%, хліб і хлібопродукти – на 34,1%, риба та рибні продукти – на 30,2%.

Занепокоєний подорожчанням продуктів пенсіонер Іван Дмитрович і раніше не міг собі дозволити купити деякі харчі, а зараз йому доводиться економити ще більше.

Читайте також
“Якщо Росія на нас нападе, ми будемо воювати мотиками проти літаків”

“Я тепер ходжу в супермаркет не так часто, а коли йду скуплятись, то намагають обирати продукти за знижками. Добре, що на дачі зараз є свіжа зелень, овочі, фрукти, то хоча б це купувати не доводиться”, – розповів УНІАН київський пенсіонер.

А столична вчителька Віра Миколаївна говорить, що в цілях економії почала частіше готувати випічку вдома, аби не купувати щось до чаю в магазині.

Чому дорожчають харчі

Першопричиною підвищення вартості харчових продуктів в Україні є війна, яка привела за собою ряд факторів, які так або інакше підбурюють ціни до зростання.

“Основною причиною цього, об’єктивно, є війна, колосальні економічні втрати через російську агресію, та тимчасова окупація РФ приблизно 20% суверенної території України. Сюди слід додати руйнацію підприємств та інфраструктури. Загалом по Україні пошкоджено більше 24 тис. км доріг, залізнична інфраструктура. Падіння виробництва в промисловості становить 34%”, – зазначили в коментарі УНІАН в Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП).

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин додала, що продукти також дорожчають внаслідок значного зростання вартості енергоносіїв, палива, що збільшує собівартість виробництва та вартість доставки. А також через часткову девальвацію української гривні.

“Дякуючи тому, що Україна – велика аграрна країна, яка виробляє і повністю забезпечує себе практично повним спектром необхідних продуктів харчування, в умовах війни ціни на продукти харчування залишаються на прийнятному рівні”, – підкреслила експерт.

Неминуче відображається на цінниках і підвищений попит на деяке продовольство, який періодично, хвилями прокочується по країні. Тобто люди свідомо створюють штучний дефіцит певних груп товарів і цим же самі створюють собі проблеми у вигляді високих цін. Згадаємо про проблеми з сіллю, якої дехто з наших знервованих громадян закупив на багато років наперед.

 

Джерело УНІАН