Перейти до вмісту

Чому нам завжди замало часу для важливих справ? І як його знайти ? Використовуйте ці прості поради і ви самі побачите, що виконуєте ті завдання, які відставляли вже багато разів.

У всіх людей щоденний запас часу однаковий, це двадцять чотири години! Питання в тому, як ними розпоряджатися.

Люди завжди скаржаться, що їм не вистачає часу, але може проблема саме у вас? Може це тому, що ви не вмієте правильно викоритовувати його.

Ось дивіться, ви сьогодні планували читати цю статтю? Скоріше за все ні. Значить, ви читаєте статтю, що попалася на очі випадково, хоча страшенно зайняті і багато чого не встигаєте.

Вловили, в чому справа? Насправді, часу у вас достатньо, як і у всіх людей. Вся штука в тому, як ви реагуєте на все те, що хоче відняти від вас час.

Уважно подивіться навколо – апельсин хоче, щоб ви його з’їли; 80 книг на полиці хочуть, щоб ви їх почали читати; комп’ютер так і вимагає, щоб ви подивилися електронну пошту; кожна автомобільна пробка бажає бачити вас своїм постійним клієнтом; і т. д, і т. п. Як же бути?

Хочу вас потішити – вихід є! І допоможе вам одне «чарівне» слово. Як тільки ви навчитеся його вчасно згадувати і правильно застосовувати, час відразу стане «гумовим», і ви зможете вмістити в нього все, що вам заманеться. Перед цим словом безсилі навіть автомобільні пробки! І вони не зможуть більше віднімати ваш час.

Заінтриговані? Добре, відкрию вам таємницю. Запам’ятайте назавжди це слово – «перерва».

Зараз розберемо випадок з тими ж автомобільними пробками. Для початку визначте одну справу, на яку у вас постійно не вистачає часу. Тільки не кажіть, що вам постійно не вистачає часу на 15 справ. Давайте домовимося – спочатку ви навчитеся застосовувати переривник для однієї справи. А потім і 10, і 100 справ виявляться вам під силу.
Отже, беремо ручку, листочок і пишемо одну справу, на яку у вас постійно не вистачає часу. Написали?

Читайте також:Помилки, які часто виникають при використанні сайтів для знайомств.

А ось тепер ваше життя почне змінюватися дуже сильно. Припустимо, ви опинилися в автомобільній пробці. Дійте просто – згадуйте слово «перерва». Це означає, що процес віднімання вашого часу треба негайно перервати. Увімкніть ваш аудіоплеєр і слухайте касету, пов’язану з вашою справою.

Що – ви вже в пробці, а касети немає, і плеєра немає? Ну, тоді дістаньте з кишені листочок, на якому є інформація по вашій справі і почніть цю інформацію заучувати. І листочка такого в кишені не виявилося?

Я анітрохи над вами не знущаюся. Все це приклади, які показують, як часто життя дарує нам додатковий, «зайвий» час. Автомобільна пробка – це додатковий час для заняття вашою справою; будь-яка черга – це додатковий час.

Чи зумієте ви ним скористатися, залежить від того, чи пам’ятаєте ви про перерву. Перерва – це спосіб перервати процес, який забирає час. У якості перерви можна використовувати диктофон, аудіозаписи, книги невеликого формату, якісь роздруківки. Одним словом, у вас завжди повинні бути під рукою «домашні заготовки» по вашій справі.

Проблема багатьох людей в тому, що в їх житті занадто багато несподівано виникає «зайвого» часу. І вони не готові цим часом скористатися на свою користь.

Протягом двох або трьох днів поспіль я записую всі свої рутинні справи, включаючи Атма Крія Йогу, медитацію, сон, роботу, їжу, душ (тут виразно можна викроїти кілька хвилин і заодно заощадити воду), трафік, соціальні мережі, перегляд відео, спілкування з сім’єю, читання, навчання, молитви і так далі.

Аналізуючи все вищесказане, я визначаю, на чому втрачаю час і, можливо, навіть гроші. А зрозумівши, намагаюся розставити пріоритети правильно і навіть виключити не дуже важливі справи.

Можу сказати точно: соц. мережі віднімають багато часу. Я не встигаю дочитати одне повідомлення в Telegram, як інше вже падає в WhatsApp. І сам не помічаю, як вже сиджу в Facebook і балакаю з друзями або дивлюся відео, які не приносять в моє життя ніякої особливої ​​цінності. Саме так я активно витрачати час.

Завдяки аналізу проведеного часу до мене прийшла усвідомленість, і я почав вносити зміни в свою життєдіяльність з метою її оптимізувати.