Перейти до вмісту

Чому не варто стримувати емоції і чому найкраще добре поплакати

В умовах нашої нової реальності накопичений стрес перетворюється на внутрішню напругу. Людина може відчувати біль у м’язах, емоційну нестабільність. З’являється безсоння, почуття гноблення, фізичне та моральне виснаження.

Viйна сповнена болю та страждань. Нам потрібно справлятися з тривогою, що накопичується всередині нас. І в цій справі чудово допомагають сльози.

НАВІЩО ПЛАКАТИ ПІД ЧАС СТРЕСУ

Ми часто нагадуємо тобі, що тримати емоції в собі шкідливо. Чим довше ти збиратимеш у собі напругу і негатив, тим більше зусиль доведеться докласти, щоб прийти в норму. Багато хто просто ігнорує свій тривожний стан. А даремно, оскільки часто з ним можна впоратися, просто поплакавши.

За словами фахівців, важливим є не лише сам факт того, що ти плачеш, але й те, з ким ти це робиш. Якщо поряд з тобою знаходиться людина, якій ти довіряєш і яка тебе розуміє, ти зможеш заспокоїтися і прийти до тями набагато швидше. Тому люди, що плачуть на самоті, далеко не завжди відчувають те саме бажане полегшення.

Під час плачу ми проживаємо свої емоції, хоч би якими важкими вони були. Тому так важливо, щоб поряд були люди, які не стануть тебе засуджувати, а, навпаки, підтримають. Крім того, саме завдяки рідним та близьким виходить зупинити сльози та заспокоїтися.

Не завжди вдається вчасно проплакатись. Та й не кожна людина дозволяє собі це. Тоді невиплакані сльози виливаються через інші емоції.

Наприклад, злість чи дратівливість. Якщо людина не дозволяє собі плакати, вона замінятиме цей процес чимось іншим. Психологи називають це гнучкістю психічного здоров’я. Виходить, що ми можемо долати труднощі по-різному. Проте не можна позбутися негативу такими ж негативними почуттями.

Кризові стани

Кожна людина справляється з кризовими станами та подіями по-різному. Комусь легшає, коли він поплаче, а хтось, навпаки, хоче втримати емоції в собі. Це від емоційного порога людини. Крім того, люди можуть просто не вміти виявляти свої емоції. Найчастіше це з тим, що у дитинстві дитині просто забороняли це.

 

 

Читайте також: Щоб рис не злипався під час варіння і був білим: 3 хитрощі

 

 

Буває, що під час плачу людина думає, що для неї це єдиний спосіб зняти стрес. Іншими словами, вона починає засуджувати себе за це та порівнювати з іншими людьми. Нав’язливі думки напевно призведуть до додаткової напруги та тривози. Це також може бути пов’язане з проблемами дитинства.

Цікаво, що є навіть статистика, що показує, наскільки рідше чоловіки плачуть порівняно з жінками. Так, психолог Вільям Фрей підрахував, що в середньому чоловіки плачуть 1,3 рази на місяць, а жінки приблизно 5,3 рази. По суті, це пояснює, чому хлопці можуть поводитися агресивніше.

Як реагувати на чужі сльози

Найчастіше люди не розуміють, що робити, якщо поруч виявилася плачуча людина. Неправильно підібрані слова можуть лише нашкодити та погіршити тривожний стан. Не можна казати, що нічого не сталося, тому й плакати не треба. Тому що це, як мінімум, не так.

Коли ти бачиш, що рідна людина плаче, слід перш за все спробувати трохи наблизитись до неї і повернути тіло в її бік. Не намагатися одразу обіймати, а робити все поступово. Важливо показати, що ти поруч, і тебе не лякає стан, який переживають близькі.

Якщо людина трохи заспокоїлася і йде на контакт, можна запитати, чи не проти вона, щоб ти взяла її за руку. Це покаже, що ти хочеш допомогти і приймаєш його вразливість. Важливо говорити слова, які сприятимуть виходу сліз, а не їх стримування.

Насамкінець хочемо ще раз сказати: плакати — це нормально. Якщо ти відчуваєш, що потребуєш цього, обов’язково поплач і звільнися від емоцій, що накопичилися.

Бережи себе!