Перейти до вмісту

Чому ранкова кава не бадьорить?

Натуральна кава підтримує наш метаболізм, підвищує настрій, допомагає чинити опір депресії, знижує ризик розвитку деяких форм раку і навіть зміцнює здоров’я серцево-судинної системи. А ще кава пригнічує бажання спати, оскільки кофеїн буквально замінює нейромедіатор аденозин, який виробляється протягом часу, коли ми не спимо.

Найкращий час для першої чашечки кави — 8.00. Але іноді трапляється таке, що кава випита, а бадьорості немає. Чому так відбувається? Спробуємо розібратися.

Особливості генетики.

Чутливість до кофеїну може бути обумовлена генетично. Так, саме генетика визначає, наскільки ефективно аденозинові рецептори організму можуть зв’язуватися з молекулами кофеїну.

Ще одна причина — “невідповідна” форма печінкового ферменту CYP1A2, який відповідає за 95 % метаболізму кофеїну.

Толерантність до кофеїну.

Як і до будь-якого стимулятора, наш організм може виробляти толерантність до кофеїну, якщо він отримує його занадто часто і у занадто великих дозах. Наскільки великих? Рекомендована оптимальна доза — не більше 400 мг кофеїну на день. Це приблизно 4 стандартних чашки кави. Якщо ви помітили, що улюблений напій припинив вас бадьорити, спробуйте знизити дозу, а краще — зовсім зробіть перерву у вживанні кави.

Занадто сильна втома.

Кава, на жаль, не панацея: кофеїн здатний підбадьорити нас на якийсь час, але якщо ми занадто сильно втомилися, він не спрацює. Тож якщо ви по-справжньому втомилися, не мучте себе кавою, а краще дозвольте собі невеликий двадцятихвилинний сон: він освіжить вас набагато краще.

Якщо по якійсь причині  ви не вживаєте каву,то  чим її можна замінити ?

Вівсянка.

Або будь-яка інша каша, але неодмінно приготована з цільних злаків. Вуглеводи — найкраще паливо для нашого тіла. Саме їх організм переробляє на енергію. І чим більше часу потрібно на “добування” калорій, тим довше ми будемо залишатися бадьорими і активними. Крім того, каша на сніданок допомагає підтримувати здоров’я шлунково-кишкового тракту і контролювати рівень цукру у крові.

Банани.

У солодких фруктах багато вуглеводів і фруктози, які мозок використовує у якості джерела енергії. Але ми радимо надавати перевагу саме бананам, оскільки у них багато клітковини, яка допомагає контролювати витрату енергії, а також калію, необхідного для здоров’я серця.

Ягоди

Жменю ягід — свіжих, сушених, заморожених — варто з’їдати на сніданок щодня. У них багато антиоксидантів, які виключно сприятливо впливають на клітини мозку, допомагаючи йому зберігати здоров’я і активність.

Шоколад.

Кілька часточок чорного шоколаду з високим вмістом какао — ще один спосіб прокинутися. По-перше, він містить кофеїн — нехай і не у такій концентрації, як кава. А, по-друге, какао-боби багаті на екстракти, які стимулюють вироблення ендорфінів — гормонів, що відповідають не лише за почуття щастя, але й за бадьорість.

Горіхи.

Ще одне джерело бадьорості — горіхи. У них багато білка, багатого на тирозин-амінокислоту, яка підтримує активність мозку. Крім того, горіхи містять біотин — вітамін, який допомагає організму виробляти енергію.

Читайте також: Перевірте своє масло на натуральність.

Вода.

Втома, млявість, апатія і нестача енергії — усе це ознаки зневоднення. Тож якщо потрібно як слід підбадьоритися, випийте склянку чистої холодної води — одразу полегшає.