Перейти до вмісту

Чи буде і надалі дефіцит пального на АЗС та, як буде змінюватись ціна

У  всіх українських містах останніми днями на АЗС утворилися величезні черги автівок через дефіцит пального. На заправках виділяють тільки по 10 літрів на машину. Разом із чергами почали рости і ціни.

Що буде далі з наявністю пального та цінами на нього у коментарі ТСН.ua розповів експерт з енергетичних питань, директор спеціальних проектів НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев.

Рябцем вважає, що дефіциц палива учасники ринку створили штучно, щоб отримати більші прибутки. Чи буде надалі дефіцит палива та якими будуть ціни – то експерт висловив побоювання, що час від часу нестача палива буде повертатися і ціни на нього будуть підніматися.

Читайте також: “Розмовляй українською, чуєш? Обіцяй! Як не вмієш – навчись…”

“У мене великі побоювання, що час від часу нестача палива буде повертатися і ціни на нього будуть зростати доти, допоки уряд не перестане гратися в демократію і не перестане думати, що під час війни ринок може самостійно врегулювати співвідношення попиту і пропозиції і встановити справедливі ціни. Поки не буде забезпечено жорстке державне регулювання, а в окремих питаннях державне управління об’єктами енергетичної інфраструктури – окремі учасники ринку будуть дозволяти собі шантажувати усіх громадян України і грати на руку ворогові, компенсуючи власну недолугу політику за рахунок усіх інших”, – зазначає Рябцев.

На його думку, зростання цін може бути яким завгодно до того часу, поки держава не забезпечить жорсткий контроль за діяльністю трейдерів. “Допоки не буде примусово зменшено апетити окремих трейдерів – ціни будуть зростати”, – підсумував Рябцев.