Перейти до вмісту

Чи дійсно цей літній смаколик є корисним і не шкодить здоров’ю

Хоча більшість і полюбляє кавуни через їх вишуканий смак, останнім часом українці ласують цими ягодами заради їх користі для організму.  Але чи дійсно цей літній смаколик є корисним і не шкодить здоров’ю?

Антиоксиданти, що знаходяться у великій кількості у кавунахпозитивно впливають на діяльність усіх систем нашого організму, зокрема, попереджають старіння клітин і стимулюють процеси їх регенерації.

Саме антиоксиданти відіграють важливу роль запобігати онкологічним захворюванням і багатьох інших недуг. Вживання кавуна позитивно впливає на зір, перешкоджаючи появі короткозорості, далекозорості та інших хвороб зорового апарату.

Читайте також: 10 порад для ідеального відпочинку

Кавун – це одна з небагатьох ягід, яка має у своєму складі значну кількість фолієвої кислоти. Цей елемент особливо корисний для нервової системи. Він просто незамінний для сімейних пар, які вирішили завести дитину, а також для тих, хто вже перебуває в очікуванні малюка.

Систематичне споживання кавуна піде на користь людям з гіпертонією. Це багато в чому пояснюється його сечогінною дією. Також завдяки цьому елементу дана ягода є непоганим антидепресантом і допоможе впоратися з проблемами зі сном, а також із втомою.

Кавун здатний допомогти тим людям, які страждають від надмірної ваги. Він не дає затримуватися зайвій воді в організмі і усуває відчуття голоду.

Але є й негативний вплив на організм, що найчастіше викликаний тими речовинами, які застосовувалися при вирощуванні кавуна.

Адже гарантувати якість продукту майже неможливо, тільки якщо виростити його самостійно. У інших випадках не варто пропонувати ягоду:

  • дітям до дворічного віку.
  • раніше другої половини серпня, тільки до цього періоду кавун має шанс визріти без добрив.