Перейти до вмісту

Чи завжди напис на етикетці продукту є правдивим?

Щоб  не попасти в пастку  маркетологів,пропонуємо список найпопулярніших обманок і розібралися, що ховається за цими простими словами.

“Містить вітаміни”.

Часто такий напис можна зустріти на молочних продуктах, який, звичайно, не є брехнею, але й на правду він не дуже схожий. Молоко містить вітаміни і різні корисні для людини мікроелементи, тому виробники трохи хитрують, примушуючи вас думати, що цей продукт корисніший, ніж інші.

“Без цукру”.

“Без цукру” означає, що у продукті сахароза замінена на фруктозу або будь-який інший природний чи штучний підсолоджувач. Це може бути мед, кукурудзяний сироп, патока, фруктовий концентрат — усі вони можуть міститися у таких кількостях, що вже краще б у продукті був той самий цукор. Уважно читайте склад і стежте за кількістю підсолоджувачів.

“Без холестерину”.

Так, найчастіше це привабливе гасло можна побачити на рослинних оліях, що взагалі є правильним, проте не дуже коректним. Річ у тім, що рослинна олія за своїм походженням не може містити холестерин. Останній є продуктом виключно тваринного походження.

“Природний”.

Здається, це найулюбленіше маркування виробників. Сьогодні не існує чітких правил, які б дозволяли або не дозволяли ставити цей напис на продукти харчування, тому не дивуйтеся, якщо у “цілком природному” соку або йогурті, ви зустрінете щось “ідентичне природному” або різні синтетичні аналоги простих інгредієнтів.

“Не містить ГМО”.

Ще один виверт виробників. Напис “не містить ГМО” може бути тільки на тому продукті, який за визначенням не може містити ГМО. Тобто якщо продукт містить ГМО, то це має бути обов’язково зазначено на етикетці, а якщо подібного напису немає, то ГМО там взагалі бути не може.

“Цільнозерновий”.

Незважаючи на те, що такий напис можна зустріти на багатьох хлібних виробах, це абсолютно не буде гарантією їх користі. Придивіться уважно до складу і у більшості випадків побачите, що на першому місці буде стояти звичайне рафіноване борошно вищого ґатунку, позбавлене будь-якої користі, а самі “зерна” будуть плестися десь у кінці.

“Сирний продукт”.

Що стосується молочних продуктів, то тут хитрощів безліч. Взяти хоча б горезвісний сир. Якщо він правильний, то матиме просту і знайому назву — сир, усе інше — сирний продукт,і — це  вже не гарантує, що ви отримаєте саме той продукт, який хотіли, без добавок і незрозумілих інгредієнтів.

“Йогурт”.

Природний йогурт, безумовно, є корисним продуктом. Він допомагає кишківнику краще працювати, підвищує імунітет, знижує рівень холестерину, є відмінним джерелом кальцію. На жаль, усе, що зберігається більше одного місяця, не є йогуртом, оскільки у його складі немає живих заквасок. Такі продукти не принесуть, швидше за все, ніякої шкоди, але й користі теж.

Читайте також:Природні засоби для усунення печії.

Букви Е.

Чим більше у складі абревіатур, що починаються з цієї літери, тим, гірше. Однак знайти повністю природний продукт сьогодні завдання не з легких, тому важливо розрізняти добавки за ступенем шкідливості. Наприклад, Е300 — це вітамін С, Е306 — вітамін Е, а Е440 — лише яблучний пектин. А ось Е102 — це вже щось набагато більш небезпечне. Під скороченням ховається тартразин, харчовий барвник синтетичного походження, який найчастіше зустрічається у кондитерських виробах і напоях жовтих кольорів. Або ж Е104 — синтетичний барвник, який також часто можна зустріти у солодощах і кондитерських виробах. Обидві речовини не варто вживати дітям. У будь-якому випадку, за можливості краще обмежити споживання подібних речовин .