Перейти до вмісту

Чим корисна гірчиця?

Гірчиця – одна з найпопулярніших приправ у світі. І одна з найгостріших. Вона не лише надає пікантного смаку м’ясним стравам та салатам, але й надзвичайно корисна для людини (звісно ж, якщо немає протипоказань)
Уповільнює старіння

Гірчиця багата на каротин, лютеїн, вітаміни A, C і K. Усі ці речовини є природними антиоксидантами й особливо ефективно діють якраз у комплексі. Вони запобігають старінню клітин, завдяки чому прихильники гірчиці довше виглядають і почуваються молодими.

Зміцнює кістки

У гірчиці міститься велика кількість селену, а також кальцію, магнію і фосфору. Ці елементи зміцнюють кістки, зуби, волосся і нігті, а також зменшують прояви ревматизму і м’язові спазми.

Захищає від псоріазу

Насіння гірчиці дуже корисне і при псоріазі. Ці маленькі зернятка стимулюють роботу спеціальних ферментів, що знімають запалення та запускають процес загоєння бляшок. Звісно ж, традиційного лікування це не замінить, але може значно покращити стан та наблизити до омріяного одужання.

Нормалізує рівень холестерину

Гірчицю варто вживати для профілактики патологій серцево-судинної системи. Хрестоцвіті рослини, зокрема гірчиця, здатні зв’язувати холестерин ще у травному тракті, не допускаючи утворення бляшок у судинах.

Допомагає від тривоги та мігрені

Якщо вживати гірчицю регулярно, можна відчути її заспокійливий ефект. Його забезпечують магній і вітаміни групи B, які містяться у приправі. Гірчиця бореться з підвищеною тривожністю, втишує напади мігрені та рятує від безсоння.

Бореться із закрепом

А от якщо з’їсти багато гірчиці, можна відчути і її послаблювальний ефект. Крім того, вона у вісім разів збільшує слиновиділення, що сприяє кращому перетравленню їжі.

Читайте також: Догляд за мікрохвильвою пічкою.

Стимулює ріст волосся

Гірчицю активно використовують у косметології, зокрема, у складі масок для волосся. Вона активізує роботу волосяних цибулин, завдяки чому волосся стає міцнішим і починає рости швидше.

Не рекомендується вживати багато гірчиці тим, хто має такі проблеми зі здоров’ям: гастрит, виразку шлунку, захворювання нирок, проблеми з товстим кишківником, алергію.