Перейти до вмісту

Чим корисні пророщені зерна?

Пророщені зерна — це цілюща харчова добавка, що дає не лише енергію тілу, але і дарує здоров’я.

Під час проростання зерен вівса відбувається ферментація вуглеводів і білків, унаслідок чого поліпшується доступ до поживних елементів. Саме в момент проростання паросток володіє найбільшою харчовою цінністю.

Крім вітамінів А, В і Е, у вівсі багато кремнію, міді, марганцю, йоду, магнію, фтору, калію, кальцію, нікелю, хрому, фосфору, цинку. Пророщені зерна вівса багаті на клітковину, яка не лише очищає кишечник, але і створює сприятливу мікрофлору для життя хороших бактерій.

Пророщенийовес  може поліпшити роботу печінки, жовчного міхура, нирок, судин головного мозку, підлікувати серцево-судинну систему, вивести з організму шкідливий холестерин і токсини.

Читайте також:Науковці з’ясували, що популярне жарознижувальне може захистити від зараження на вірусну інфекцію .

Як пророщувати

Найкраще все робити зранку. Овес спочатку потрібно промити в мисці і залити доверху (до повного занурення) теплою водою та поставити на сонечко або просто на світло на 6-9 годин. Потім добре промити і злити всю воду. Чашку з вівсом накрити кришкою або тарілочкою, залишивши невелику щілинку (щоб могло пройти повітря) і поставити в темне місце, яке пропускає повітря.

На наступний день насіння вівса готові — проросли. Їх можна додати в овочевий або фруктовий салат чи просто з’їсти пару-трійку ложечок. Його можна зберігати в холодильнику кілька днів, періодично  вживати потрібну кількість.