Перейти до вмісту

Декілька важливих порад, як влитися у новий колектив

Знайдіть наставника

Серед досвідчених колег знайдіть наставника, який на перших часах допоможе справлятися з деякими обов’язками. Він зможе підказати, як краще вчинити і яку стратегію обрати, але не буде навчати вас новим функціям й придумувати рішення за вас.

Не залишайтеся осторонь і будуйте стосунки

Беріть участь в неробочих заходах компанії, вони допоможуть краще пізнати колег й познайомитися з ключовими фігурами в компанії, поспілкуватись з ними за межами офісу. Уже в перший тиждень на новій роботі ви зрозумієте, з ким із колег ви будете працювати найбільш щільно.

Спробуйте познайомитися ближче: питайте про захоплення, книги, попередній досвід роботи

Можливо ви знайдете точки перетину, спільні інтереси, спільних знайомих і колишніх колег. Будьте відкриті самі, це справить на колег приємне враження і, можливо, вони самі будуть знайомитися.

Сприймайте зміни з радістю

Старайтеся не критикувати порядки в новій компанії, які здаються вам незвичними або дивними. Замість зауважень пропонуйте конструктивні рішення там, де бачите те, що можна зробити кращим.

Докладіть максимум зусиль для того, щоб пристосуватися до прийнятих в новій компанії підходам до вирішення питань, не чекайте, що нові колеги підлаштуються під вас.

Це стосується і невеликих речей, таких, як наприклад, бронювання переговорних кімнат, так і більш масштабних процесів в компанії — бюджетування, планування, стратегії та інших аспектів такого рівня.

Читайте також: Може, я чиню не справедливо, але почуттів до дружини у мене немає і бажання йти з нею разом далі теж.

Будьте корисні

Приділіть час тому, щоб подумати, чим ви можете бути корисними для команди. Здатність продемонструвати, що ви можете приносити користь, додасть очок в вашу користь. Тому, ознайомившись із вашими обов’язками, вирішіть, як краще застосувати ваші сильні сторони на благо нової команди.

Ну і не варто забувати, що найкращий спосіб завоювати прихильність своїх колег — просто добре виконувати свої обов’язки.