Депресія – це не вияв слабкості, не хандра. Це те, що може виникнути у кожного.
Депресія – це стан, при якому людина тривалий час почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а також не може робити повсякденні справи. У суспільстві існує багато міфів про депресію.
Через це багато людей соромляться цього стану, ігнорують ознаки та не звертаються вчасно за допомогою.
Симптоми депресії:
*відчуття провини чи відчаю
*низька самооцінка
*втрата інтересу
*низька концентрація
*тривога
*сонливість або безсоння
*втрата апетиту
Кожен шостий хоча б раз в житті переживав такий епізод. Жінки страждають на депресію майже вдвічі частіше за чоловіків.
Депресію часто ігнорують та не діагностують лікарі, а самі пацієнти не поспішають звертатися по допомогу. В понад 50% випадків депресивні епізоди повторюються, особливо якщо їх не лікувати.
Симптомами депресії можуть бути постійний тривожний, пригнічений чи спустошений стан, дратівливість, почуття провини, безнадії, втрата інтересу до колись улюблених занять, втомлюваність і відсутність сил, уповільнені рухи чи мова, або навпаки, неспокій, нервова непосидючість, складність у прийнятті рішень, погана концентрація уваги, забудькуватість, зміна харчової поведінки (переїдання чи відмова від їжі), проблеми зі сном (безсоння, ранні підйоми, нездатність встати вранці), небажання виходити з дому, болі в різних частинах тіла та суїцидальні думки.
Ці симптоми навряд чи трапляться одночасно в окремо взятої людини. У дітей депресія проявляється як дратівливість, болі, сум, бентежність, відмова ходити до школи, втрата ваги.
Читайте також:Гармонія з світом починається з любові до себе
Депресію провокують генетичні особливості людини, гормональні зміни. Депресія може наставати внаслідок стресу через безробіття і тривалий період бідності, і при цьому заважати активному пошуку роботи й виходу із життєвої скрути.
Депресія інколи минає сама. Звідси походить хибне уявлення, що якісь дії призвели до видужання, але часто для подолання депресії потрібне медикаментозне лікування та психологічна допомога.
Якщо ігнорувати депресію, вона може тривати місяцями чи роками та повторюватися.
Людині в стані депресії необхідні передусім фізичні навантаження. Вони відволікають від звичного плину думок та сприяють формуванню нових нейронних зв’язків. А чи буде це пробіжка, тренажерний зал — вирішувати самим.
Крім цього, лікарі часто не бачать симптомів депресії в людей старшого віку, бо пояснюють їхній стан «віком».