Перейти до вмісту

Діліться мріями про спільні справи після перемоги. Сприймайте вимушену розлуку, як привід посумувати одне за одним.

Кохання під час війни дає відчуття стабільності та мінімального контролю над ситуацією. Але воно також потребує підтримки, особливо у період вимушеної розлуки з коханою людиною. Кандидатка психологічних наук, Наталія Портницька та телеграм-канал “Психологічна підтримка” розповідає, як зберегти вогник почуттів одне до одного у надскладний час.

Труднощі виникають, тому що, здається:

  • що відносини зараз не на першому місці здається, що зараз важливіше “бути корисним” іншим;
  • що почуття почекають: у кожного з партнерів першочергові завдання стояти на посту, працювати, реагувати на сигнали тривоги, налагоджувати побут на новому місці, влаштовувати дитину в садочок, оформляти документи в іншій країні;
  • кохання притуплюється: виникає відчуття самотності — не вистачає слів любові, обіймів, підтримки.
    Протидіяти цим відчуттям може усвідомлення, наскільки люди зараз важливі одне для одного.

Потрібно більше використовувати у спілкуванні зі своєю половинкою, “спеціальні” кодові слова, ласкаві, які здатні підтримати й нагадати найтепліші моменти спільного життя. Розповідайте один одному про все, що відбулось протягом дня, подробиці щоденних справ.

Читайте також: Як отримати матеріальну виплату 6500 грн в застосунку Дія? Ці кошти можна витрачати на будь-які товари чи послуги.

Говоріть і пишіть про свої почуття. Навіть якщо немає можливості розмов або довгої переписки, надсилайте символічні смайлики, які можуть миттєво нагадати партнеру про ваше кохання. Слухайте свою половинку. Пам’ятайте, що вам обом зараз нелегко, ви обоє можете бути стривоженими або роздратованими. Спробуйте спокійніше реагувати, якщо почуєте емоції зі сторони своєї половинки, адже і ви можете опинитись по той бік.

Спогади про моменти, коли і як були зроблені ці подарунки, нагадують і про почуття, які вас об’єднують. А в ситуації тривоги ці дрібнички можуть допомогти заспокоїтися. Якщо дружина з дітьми знаходиться у безпечному місці, гарним нагадуванням про мирне життя для чоловіка/батька можуть стати фото дітей у їхніх щоденних справах.

Діліться мріями про спільні справи після перемоги. Сприймайте вимушену розлуку, як привід посумувати одне за одним. Джерело