Перейти до вмісту

Для яких професій зрілий вік жінки – це плюс.

При розгляді анкет двох потенційних працівників роботодавець часто робить вибір на користь досвідчених, але ще не досягнувших певного віку дам. Але є професії, на які охоче беруть дам, скажімо так, більш досвічених.

Педагогічний напрям: чим старше, тим краще

На роботу в якості вихователів, педагогів, навіть звичайних нянь роботодавець швидше візьме жінку з досвідом, причому якраз вік 40+ є пріоритетним.

Вибір на користь “вікових” педагогів очевидний. Ці люди вже виховали власних дітей — отже, впораються і з чужими. Чим старший педагог, тим більше поваги він викликає у підопічного. Няні середнього віку адекватно реагують на критику, враховують зауваження в подальшій роботі.

Мова не йде про старечий вік, коли реакції людини сповільнюються, а здоров’я залишає бажати кращого. Вік 40-50 років оптимальний у тому плані, що жінка ще досить енергійна: здатна освоювати нові знання, передові методики, застосовувати їх на практиці. Оплата праці педагогів не така вже й погана у великих містах. Зарплата приватних педагогів і нянь може бути вищою: тут усе залежить від достатку сім’ї наймача.

Аудитори та головні бухгалтери: молодим тут не місце

Робота з фінансами підприємства — справа не для жовторотиків. Однозначно, на посаду аудитора, головного бухгалтера візьмуть людину постарше (зрозуміло, якщо за плечима у неї вже є досвід роботи бухгалтером, економістом).

Головний бухгалтер — другий за значущістю персонаж на підприємстві після керівника. Природно, він повинен володіти певним набором якостей: необхідні стресостійкість і терплячість. Головбух зобов’язаний не просто володіти великими знаннями, а й уміти застосовувати їх на практиці: це приходить тільки з досвідом.

Людині, що відповідає за фінансову політику підприємства, потрібна скрупульозність, увага до деталей. Вона має власну точку зору, вміє її відстоювати. І найголовніше — у такого співробітника повинен бути підвищений рівень відповідальності. До того ж, головний бухгалтер повинен бути авторитетом для підлеглих. Складно віддавати накази рядовим співробітникам, коли ви приблизно одного з ними віку.

Тому якщо керівник хоче, щоб бухоблік на підприємстві був налагоджений належним чином, він завжди віддасть перевагу жінці постарше.

Доглядальниця: літній людині комфортніше з тим, хто близький за віком

Доглядальниця — дуже поширена вакансія. На просторах Інтернету чимало пропозицій по догляду за літніми або хворими родичами — іноді навіть із проживанням або з укладенням договору ренти.

Читайте також: Помірні ревнощі можуть бути і корисними
Зазвичай, такі оголошення містять умову про вік кандидата. І наймач бажає бачити саме жінку у віці — не молодше 40 років.Аргументація очевидна: літній людині набагато цікавіше той, хто близький за віком. До того ж, саме жінки середніх років відрізняються милосердям, співчуттям, терпінням. У багатьох з них вже був досвід догляду за власними батьками або старими родичами. Жінкам старше сорока, можливо, доводиться трохи складніше, ніж молодим і сповнених сил конкуренткам. Але в деяких обставинах вік із перешкоди перетворюється в безсумнівний плюс.