Перейти до вмісту

Домашнє вівсяне печиво. Користь і приготування.

Вівсяне печиво – одна з улюблених ласощів дорослих і дітей.

Вівсяне печиво недарма вважають одним з найбільш корисних продуктів. «Але в чому його користь?» – запитаєте ви. Головним інгредієнтом, що обумовлює корисні властивості цього продукту, є вівсяне борошно мука. А воно – незамінне джерело білків, а також корисних рослинних жирів. Є в ньому каротин (провітамін А), вітаміни групи РР і В; мінерали – фосфор, калій, магній; амінокислоти і мікроелементи. Необхідно відзначити, що все це майже на 100% засвоюється нашим з Вами організмом.

Вівсяне печиво, користь якого сумніву не підлягає, являє собою продукт, просто необхідний для нормальної роботи організму людини. Воно може швидко вгамувати відчуття голоду. Тому, після всього кількох шматочків печива, наш організм відчуває насичення, приплив сил та енергії.

Користь вівсяного печива для дітей очевидна. Всі діти люблять солодке. Кілька шматочків печива і склянка теплого молока – відмінний сніданок для дитини, що поспішає до школи. Для звичайного раціону цілком вистачає з’їдати по 1-2 печива на сніданок.

Дієтологи стверджують, що вівсяне печиво за своїм живильним властивостям цілком замінюють вівсяну кашу. Тому корисний, але не всіма улюблений сніданок з вівсяних пластівців легко замінити смачним печивом з молоком, соком або чаєм. Таке печиво швидко насичує, наповнює організм енергією і піднімає настрій, тому їм дуже зручно і корисно тамувати голод між прийомами їжі.

Інгредієнти:

400 г вівсяних пластівців;
1 яйце;
100 мл сметани;
100 г вершкового масла або спреду;
8 ст. ложок цукру;
0,25 ч. ложки солі;
5 ст. ложок пшеничного борошна;
1 ч. ложка розпушувача для тіста або 0,5 ч. ложки соди, погашеної оцтом;
1 ч. ложка кориці;
0,5 ч. ложки меленого сухого імбиру;
0,5 ч. ложки меленого мускатного горіха;
подрібнені горішки, курага, родзинки.

Для посипки:
мак, кунжутне або соняшникове насіння.

Читайте також:Чоловіки повинні любити своїх дружин, як власні тіла. Хто любить свою дружину, той і себе любить

Приготування:

Залити вівсяні пластівці сметаною і дати постояти 1-2 години. До цієї маси додати яйце, цукор, розтоплене вершкове масло. Добре вимішати. Додати розпушувач, борошно, спеції та подрібнені сухофрукти за бажанням. Взагальному до цього печива можна додати будь – що: горіхи, родинки, шоколад, банан і т.п. Вимішати ложкою або лопаткою.

Вистелити деко пергаментним папером для випікання. Змоченими у воді або олії руками формувати невеликі кульки завбільшки з волоський горіх, викладати на деко на відстані 2-3 см і легенько приплюснути, щоб сформувалися пляцочки. Посипати маком або іншим улюбленим насінням.

Випікати в духовці до зарум’янення.

Смакуйте із чашечкою чаю або кави із дітьми і рідними людьми.

Приємного апетиту!