Перейти до вмісту

Донині я дорікаю собі, що не зателефонувала і не поговорила з Кирилом про свій пророчий сон.

Я  дуже забобонна людина. І у мене є для цього цілком конкретні причини. На жаль, моя сім’я мене не завжди розуміє і іноді навіть висміює мої страхи.
Мій чоловік завжди казав, що я хочу бути пророком, тому що я постійно намагаюся щось передбачити і попередити когось про небезпеку.
Однак у моїй родині сталася біда, яку я, мабуть, ніколи не пробачу собі. Я відчуваю, що могла б запобігти цьому, і мій двадцятирічний онук все ще був би живий. Зрештою, у нього ще було все життя попереду. Він щойно розпочав навчання в Політехніці. Він мріяв просім’ю, будинок…

Я усвідомлюю, що це не зовсім моя вина. Але коли я згадую про цей чіткий сигнал, що мій онук Кирило опиниться в такій ситуації… З того дня минуло майже два роки. Незважаючи на це, мені дуже важко про це говорити. У мене завжди сльози на очах при думці про Кирила. Я знаю, що це сталося. Це було і минуло. Його вже ніхто і ніщо не поверне. Але, можливо, моя історія навчить інших, що варто довіряти своїй інтуїції та вчасно повідомляти своїм близьким про загрозу життя.

Читайте такожУ вас є можливість передумати і зачекати, – сказала директорка. – Ніхто не звинуватить вас. Адже у дитини можуть бути проблеми зі здоров’ям

Рівно два роки тому мені приснився сон. На жаль, виявилося, що він пророчий. Цей сон був передвісником чогось поганого. Тому, коли я почула про те, що Кирило вирушає в подорож на автомобілі, я одразу ж зрозуміла, що це нічого доброго не віщує.
Страшно, що я вам скажу, але я справді передбачила транспортну пригоду свого онука. І хоча він був дуже добрим, досвідченим та обережним водієм, тоді цього було недостатньо. Він ніколи не їздив після “гучного” святкування, і кожного разу регулював швидкість свого автомобіля до поточної погоди. Але йому було досить зустріти на своєму шляху іншого, безвідповідального водія, який і був причиною того, що сталося…
У моєму сні все відбувалося настільки чітко, ніби я була поруч із подією і бачила це на власні очі. Дуже важко бачити навіть уві сні відхід у інший світ свого єдиного і такого улюбленого онука. І ще гірше усвідомлення того, що я могла запобігти цьому, і Кирило міг би зараз жити..

Картинка уві сні працює в повільному темпі. Кирило їхав обережно, як завжди, у своїй нещодавно придбаній автівці, дотримуючись усіх дорожніх знаків. Раптом з різкого повороту дуже швидко виїхав другий автомобіль, який різко виїхав на зустрічну смугу. Кирило відреагував дуже швидко, намагаючись врятувати себе та іншого водія. Поверхня була дуже слизькою після недавнього дощу. Врешті-решт Кирило не впорався з керуванням. Після цього сну я прокинулася в холодному поту. Я не могла спати пізніше. У мене весь час було погане почуття. Час від часу я ловила себе на думці, що, можливо, це було щось пророче. Я навіть хотіла зателефонувати онуку. Попросити його подбати про себе. І якщо у нього є можливість, нехай на якийсь час відмовиться від самостійного водіння та користується громадським транспортом.

Не знаю, чому я тоді не зателефонував Кирилу і не попередила його. Я проігнорувала чіткий знак і тепер маю свого маленького онука на совісті до самого кінця.
Коли я про все дізналася? Дочка зателефонувала мені пізно ввечері. Вона плакала, і не могла промовити навіть слова. Я без слів все зрозуміла… Донині я дорікаю собі, що не зателефонувала і не поговорила з Кирилом про свій пророчий сон. Хоча, дуже ймовірно, що він посміявся б з мене та моїх страхів, але, можливо, він би відмовився від поїздки на автівці того дня. На жаль, я цього більше ніколи не дізнаюсь.  Але після відходу онука я стала ще більш забобонною і надчутливою до своїх снів.
Зараз, коли я відчуваю щось дуже погане, і це стосується моєї родини, я негайно намагаюся запобігти цьому. Навіть якщо хтось думає, що це моя примха і просто з цього сміється, я не здаюсь, адже це може врятувати чиєсь здоров’я чи життя