Перейти до вмісту

Друзі і знайомі в нашому житті.

Британський антрополог і “математик відносин” Робін Данбар назвав точну кількість друзів, необхідних для того, щоб стати успішним, і пояснив, чому забагато друзів так само погано, як і жодного

Вважається, що людина може підтримувати тільки певну кількість соціальних зв’язків в будь-який момент життя.

У своїй останній книзі «друзі: сила наших найважливіших відносин» Данбар стверджує, що історично найкращою кількістю людей в групі було 150 осіб — всі один одного знають в обличчя і готові допомогти при необхідності. У наш час це коло зв’язків складається зі «звичайних» знайомих — людей, яких ми бачимо на весіллях або вечорах зустрічі випускників. З ними, як правило, ми зустрічаємося рідко. Далі Данбар виділяє “хороших” знайомих — тих, кого ми готові покликати на вечірку з нагоди Дня народження — їх зазвичай близько 50. Також у вас повинно бути від 12 до 15 “підтримуючих” друзів.Ну і п’ять “близьких” друзів.

Теорія вченого заснована на ідеї, що в нас є тільки певна кількість «емоційного капіталу» або енергії, яку ми можемо вкладати в інших, тому більшість людей має приблизно однакове за кількістю коло спілкування. Спроби підтримувати забагато соціальних зв’язків може призвести до вигорання.

Читайте також: Крупа кіноа – гостя з Південної Америки.

Ґрунтуючись на дослідженнях, Данбар визначив ідеальне число людей для тієї чи іншої повсякденної діяльності. Наприклад, якщо ви хочете, щоб за вечерею велася змістовна бесіда, запросіть чотири гостя. Якщо ж хочете, щоб коло обговорюваних тем було більш широким — ідеальне число шість. Десять людей — відповідна кількість для книжкового клубу, щоб обговорення були жваві і різноманітні. А ось святкувати щось в компанії більш ніж з восьми осіб не варто, бо бронювання столика в ресторані принесе вам лише головний біль.