У мене є хороша робота, стабільна та висока зарплата. Але часу на близьких майже не лишається. Мій малюк отримує мало уваги від мене, і це моя вина. Раніше, коли син просив пограти з ним машинками або намагався розповісти мені свої дитячі новини, я відмахувався: «Іди-іди синку, тато так утомився. Я тобі гроші заробляв. Адже, якби я не працював, у тебе не було б велосипеда, комп’ютера, залізниці, книжок».
Читайте також РФ знаходитиме шляхи, щоб не виконувати обіцянки
Такі розмови у нас виникали не один раз. І ось, одного з вихідних днів, коли ми всією сім’єю зібралися за столом, я розповів дружині, що отримав підвищення і тепер зароблятиму в годину ще більше. І раптом моя дитина, яка сиділа, уткнувшись у телевізор і, здавалося, зовсім не слухала мене, запитала:
«Тату, а скільки ти отримуватимеш за годину?».
“Дивне питання. Навіщо тобі це знати?”
“Просто так”.
«Ну, припустимо, п’ятсот. Задоволений?
«Так, дякую, тату».
За тиждень у сина був день народження. І, крім цілої купи іграшок, одягу та солодощів, йому подарували гроші. Коли я запитав, на що він їх збирається витратити, малюк серйозно відповів, що поки що не вирішив.
А через два дні, коли я втомлений і знеможений прийшов з роботи, моя дитина чекала мене в передпокої.
“Тату, позич мені, будь ласка, гроші” – сказав він.
“А скільки тобі потрібно?” — спитав я, думаючи, що йдеться про якісь дрібниці.
“Мені потрібно триста”.
«Триста? Ти з глузду з’їхав. Тобі щойно подарували стільки подарунків, а ти знову просиш гроші» — зірвався я. — «Не смій чіплятися до мене з цим питанням!».
Син мовчки обернувся і пішов у свою кімнату.
Після вечері я трохи охолонув і відчув, що був несправедливий. Я навіть не запитав, навіщо йому потрібні гроші. Вирішивши загладити свою провину, я зайшов до сина побажати добраніч.
«Пробач, синку. Я справді сильно втомився і накричав на тебе. Ось, тримай, твої триста. А тепер ти скажеш, навіщо вони тобі знадобилися?»
«Звичайно, татку» — радісно закричала моя дитина і дістала з-під подушки кілька зім’ятих купюр.
«Мені просто не вистачало до п’ятисот. А тепер я віддам їх тобі, і ти зможеш прийти додому на цілу годину раніше. І нарешті пограєш зі мною».
Я глянув на щасливу усміхнену мордочку і відчув, що в мене защипало в очах. Єдине, що я зміг – міцно обійняти мого карапуза і прошепотіти: «Дякую тобі, сину».