Перейти до вмісту

Ефективні методи подолати образу в собі.

У дитинстві, щоб помиритися, достатньо було взяти за пальчики та промовити слова: “Мирись, мирись…”. Чим старшою людина стає, тим їй важче пробачати. Чи то злість настільки велика, чи то власна гордість не дає зробити крок до примирення. “Образа – це перш за все травма. Хоч вона невидима, болить не менше за подряпину чи вивих. Образа не дає людині нічого, крім негативних емоцій і стресу. Тому дуже важливо вчасно пробачити та відпустити образу

Ефективні способи опрацювання образ

Психологи рекомендують скористатися наступними методиками:

1. Поплакати. Це особливо допомагає, коли образа свіжа. Ніколи не варто стримувати сліз і збирати негативні емоції. Пам’ятайте, що здоров’я важливіше гордості, а остання може привести навіть до інсульту.

2. Зробити «подушку для биття». Для цього достатньо взяти звичайну подушку і не дозволяти нікому іншому користуватися нею. Цю подушку потрібно бити в стані образи, причому з усіх сил, як ніби перед вами сам кривдник і ви на нього вихлюпує всю негативну енергію. З такою подушкою можна не тільки битися, але і розмовляти. Робіть все, що вважаєте за потрібне, головне – не тримайте образу в собі.

Читайте також:Притча про монети та камінь. Ми пoвиннi пoдякyвaти Бoгy, a нe чeкaти, кoли пpилeтить кaмiнь, щoби звepнyтиcя дo Hьoгo. 

3.Згадайте щось хороше

Якщо ви посварилися з дорогою людиною, згадайте пов’язані з нею приємні моменти. Ці позитивні моменти змусять піти усі негативні спогади. Так вже влаштовані ми, що частіше пам’ятаємо щось добре та щире. Якщо ж це зробила незнайома людина – задумайтеся, чи буде це важливо через рік? Найчастіше – ні.

4. Покричати. Добре, якщо ви знайдете місце, де вас ніхто не буде відволікати, а головне чути. У такому місці можна кричати на все горло, абсолютно не стримуючи себе. Цей спосіб допомагає швидко позбутися від внутрішнього негативу. Щоб покричати, можна просто усамітнитися будинку. І не варто турбуватися про те, що про вас подумають сусіди, адже ваше здоров’я дорожче чиїхось домислів, чи не так?

5. Поговорити з водою. Ще один дієвий метод – усамітнитися біля будь-якого водоймища і розповісти поточній воді про все, що вас турбує. Річка – це перевірений багатьма засіб позбавлення від образ. Але навіть якщо поблизу немає ніякого водоймища, можна просто відкрити кран і висловити все воді, що витікає із крану.

Зрозумійте кривдника

Увійдіть y ситуації свого кривдника. Намагайтеся зрозуміти, чому він так вчинив. Увійдіть y його становище. Можливо, він теж після конфлікту не y найкращому стані і хвилюється не менше за вас. Якщо вам колись пробачали – пробачте й ви.

6. Виписати всю образу на паперовий лист. Візьміть чистий аркуш паперу, олівець або ручку і напишіть про все, що вас турбує. Якщо на листку не залишиться вільного місця, беріть інший і продовжуйте.

Обов’язково вкажіть дату і час, а через кілька годин перечитайте все що написали. Впевнені, всередині вас не будуть уже настільки сильно кипіти емоції. Після цього лист можна спалити і поспостерігати, як разом з ним згоряють всі ваші образи.

Всі перераховані способи дійсно працюють, але найефективніший – робота зі свідомістю. Якщо ви сильно ображені і відчуваєте, як страждає навіть ваше тіло, спробуйте закрити очі, розслабитися і візуалізувати свої образи в певні образи, а потім «вивести» їх з тіла.