Перейти до вмісту

Ефективні способи швидко взяти себе в руки та заспокоїтись.

Надто емоційні негативні переживання можуть призвести до далекосяжних наслідків. Включаючи, стрес і навіть депресію. Дуже небезпечно мовчки пригнічувати в собі такі емоції.

Тому, навіть коли ви загалом є спокійною і стриманою людиною, не зайвим буде опанувати деякі прийоми з управління гнівом і подолання стресу.

Тим більше що тут немає ніякої квантової фізики — найефективніші способи швидко заспокоїтися насправді досить прості. І підтверджені дослідженнями вчених.

Ефективні способи швидко взяти себе в руки

1. Масаж рук

Люди в стані стресу можуть несвідомо потирати руки, стискувати і розтискати кулаки і ін. Потрібно просто помасажувати долоні легкими рухами в зоні м’язів. Це допоможе зняти напругу і переключитися на тілесні відчуття.

2. Закрити очі

Очі і без стресу відчувають колосальне навантаження. Просто закриваючи їх, ми вже даємо мозку відпочинок. Чутливі персони потребують цього в більшій мірі, ніж інші. Зовсім не обов’язково спати. Досить полежати з закритими очима.

3. Вдих

Ось що теж допомагає оволодіти собою. Зробити глибокий вдих, порахувати до п’яти і видихнути на рахунок «п’ять». Видих повинен бути потужним і гучним, ніби зітхання полегшення. І ось вам реально стало легше.

4. Обійняти себе

Такі обійми, що тривають 10 секунд, допоможуть знизити ймовірність серцевих недуг, побороти стрес, прибрати втому, посилити імунний захист. Просто обхопіть себе руками і стисніть.

Ця вправа несе велике смислове навантаження: вона нагадує тілу про його габарити, масу і знаходження в просторі. Таким чином ви подаєте своєму вестибулярному апарату інформацію: все в порядку, розслабляємося.

5. Спроба зрушити стіну

Потрібно впертися в стіну руками і натиснути всім тілом протягом 5-10 секунд. Дана процедура допоможе прибрати зайву напругу і відновить фізичне відчуття тіла.

При перенесенні ваги свого тіла на монументальну поверхню, ви відчуваєте силу гравітації, а ваша нервова система знаходить втрачений контроль над тілом. Це несвідоме відчуття стабільності передається і психологічному стану.

Читайте також:Як розпізнати токсичного друга. 12 порад.

6. «Поза Супермена»

Необхідно лягти на живіт, протягнути руки вперед, витягнути ноги і завмерти в цій позі приблизно на 10 секунд.

7. Струсити

Стрес – безумовно, струс для нашого організму. А струс в свою чергу – чудовий спосіб боротися зі стресом.

Його практикують і тварини теж. Антилопи, наприклад, «струшують» з себе страх після нападу хижака. Потрясіть і ви руками, ногами, тілом протягом 5-10 хвилин. Полегшення не змусить себе довго чекати.

8. Обдурити уявну мильну бульбашку

Потрібно зробити 5-секундний вдих і 5-секундний видих. Уявіть, що тримаєте в руці паличку для видування бульбашок. Дуйте в придумане колечко. Робити це потрібно обережно – щоб «бульбашка» не луснула. Вправа нормалізує дихальний ритм і нервовий тонус.

9. Раз, два, три

Що необхідно суб’єкту в хвилину стресу? Переключити увагу. Почніть рахувати. Просто: один, два, три, чотири… І так поки не відчуєте, що заспокоїлися.

10. Можна жувати

Пожуйте що-небудь. Жувальну гумку, наприклад. Під час пережовування, жувальні м’язи функціонують за аналогією з насосом, активуючи живлення клітин головного мозку – його робота стабілізується і ваше самопочуття – теж.

11.Зосередьтеся на чомусь

Нещодавні дослідження також підтвердили ефективність давнього способу вгамувати стрес, до якого дехто з нас вдається інтуїтивно.

Щойно ви відчуваєте, що у вас уже негативна емоція, чи то гнів, лють або образа, потрібно негайно зайнятися якимось простим завданням, що потребує концентрації уваги.

Наприклад, ви можете підмітати підлогу або мити посуд. Розвішувати білизну або перераховувати сірники в коробках. Найголовніше — щоб завдання не вимагало великих інтелектуальних зусиль і було досить монотонним.

Завдання такого роду дозволяють мозку перемикати увагу з джерела негативної емоції, що, своєю чергою, знижує вироблення стресових гормонів.

12. Крик

Якщо дуже хочеться кричати – не стримуйтесь, кричіть. Щосили. Не забороняється використання ненормативної лексики. Виплесніть напругу, не накопичуйте її в собі. Зрештою, це шкідливо для здоров’я.

13. Проговорити проблему

Улюблений і всім доступний метод перемогти стрес – виговоритися. Але не з тим, хто є винуватцем ваших «бід». Виберіть нейтральну особу, яка перебуває в курсі подій, і скажіть їй все, що думаєте про цю ситуацію.

Вам дійсно стане легше: проговорити проблему, значить, дозволити таку наполовину.

14.Послухайте звуки природи

Недарма на YouTube з пошуку «звуки природи» ви знайдете десятки тисяч роликів — від коротких до декількагодинних.

Люди давно зрозуміли, що звуки природи, чи то шум дощу, шелест листя або квакання жаб, справляють заспокійливий ефект.

І нещодавно з’явилися дослідження, які підтверджують справедливість цього твердження.

Так, робота британських вчених показала, що активність мозку надто залежить від звуків, які оточують людину. Вчені проводили МРТ-сканування мозку учасників, одночасно піддаючи їх впливу різними шумами — від звуків природи до техногенних і соціальних шумів.

З’ясувалося, коли люди слухають звуки природи, їх рівень стресу помітно знижується.

Тож для того, щоб швидко заспокоїтися, можна піти прогулятися в ліс або на річку, або ж спробувати замінити таку прогулянку прослуховуванням відповідного аудіоролика.