Перейти до вмісту

Готуємо надзвичайно корисний сир “Рікотта” в домашніх умовах.

Рікотта — традиційний італійський молочний сир. Якщо ви без розуму від італійської кухні і частенько балуєте себе і свою сім’ю екзотичними смачними стравами, то доводиться купувати цей м’який ніжний сирок в магазині. А адже запросто можна навчитися робити сир рікотта в домашніх умовах в тих кількостях, скільки вам потрібно, витрачаючи набагато менше грошей, ніж на його покупку. Розглянемо традиційні рецепти італійських сироварів.

Продукт дуже корисний для організму тим, що в ньому знаходяться вітамінки групи А і Е, а вони, як всім відомо, позитивно впливають на омолодження шкірних покривів і гостроту зору. Вітамін b — користь нервовій системі людини. Ну а лідером за змістом є, природно, кальцій. Цей елемент зміцнить ваші нігті, кістки і волосся. Протипоказаний цей молочний продукт тільки людям, які органічно не переносять лактозу або страждають алергією на молоко.

Інгредієнти:

свіже молоко 3,2% – 2 літра;
сік 2 лимонів;
сіль – 1 ч. ложка.

Приготування:

Нагрійте молоко до 85-90 °С. Якщо у вас немає кухонного термометра, то варіть молоко, помішуючи, на середньому вогні, чекаючи моменту початку закипання, але не кип’ятятіть його.

Щоби відокремити білковий згусток від сироватки знадобиться підкислювач. Ми будемо використовувати лимонний сік. Вливаємо його в молоко і додаємо сіль, перемішуємо.

Читайте також:Твоє ідеальне печиво. Рецепт батончиків “Твікс” в домашніх умовах.

Після додавання кислоти можна буде спостерігати відділення білкового згустку, який плаває на поверхні сироватки у вигляді білих пластівців – це і є наша рікота.

Дайте сиру постояти на плиті (газ виключили, кришкою накрили) ще 5-7 хвилин, а потім злийте вміст каструлі на застелений марлею друшляк.

Накрийте рікоту кінцями марлі зверху і залиште стікати від надлишків сироватки. Чим довше рікота буде стояти, тим щільнішою стане. Так, вже через 20 хвилин можна отримати м’який сир, який легко намазувати на хліб, а через 6-8 годин рікота стане сухою згодиться для використання в рецептах гарячих страв.

В середньому, з двох літрів молока можна отримати близько 400 г сиру.