Готуємо вдома універсальний гель алое!

Цей універсальний гель сприяє загоєнню опіків, порізів, висипу, укусів комах; зменшує біль від сонячних опіків і прискорює їх загоєння; зволожує і пом’якшує шкіру; чинить протизапальну дію, а також може слугувати, як база під макіяж. Щоб отримати гель алое, листя алое потрібно зрізати з внутрішньої частини , а не просто розчавити. Правильно приготований і охолоджений гель алое вера можна зберігати в холодильнику впродовж року й навіть більше.

Листя алое – це шкірка, жовтий сік, слиз і самий гель. Жовтий сік (алоїн) наділений сильним проносним ефектом, тож іноді його використовують у ліках. Шкірка м’ясистих листків алое годиться хіба що на компост. Найважливіші частини рослини алое – це слиз і гель (внутрішня прозора м’якоть).

Читайте також:Притча про дружбу. Чому вірних друзів не існує?

Приготування.

Зріжте навскіс найбільші м’ясисті листки алое, розташовані внизу вазона. Вони найстаріші та потужніші, в них найбільше гелю, та соку. Також потрібно знати, що вазон має бути уже з “досвідом”, тобто протягом 1-2 років потрібно вирощувати його. Пам’ятайте, що листя алое потрібно обробити впродовж двох-трьох годин після збору, – потім починається процес окислення.

Помийте листки та витріть насухо. Поставте листя у вертикальному положенні під кутом 45 градусів у контейнер на 10–15 хвилин, щоб стік жовтий сік, який нам не потрібен. Якщо листки невеликі, то жовтого соку в них може й не бути.

Покладіть листок на обробну дошку. Гострим ножем зріжте кінчики і зубчики листка, вони нам не будуть потрібні. Розріжте його поздовжньо на дві частини. Візьміть ложку і вишкребіть слизову частину та білу прозору м’якоть (гель), збираючи її в окрему посудину. Не тисніть занадто сильно, інакше в гель потрапить сік. Змішайте гель алое і слиз за допомогою блендера. Перекладіть його у скляну стерильну баночку і зберігайте в холодильнику. Аби запобігти окисленню, додайте в гель лимонну кислоту і вітамін Е. Пропорції на 60 г гелю алое – 500 мг вітаміну С в порошку, одна-дві капсули вітаміну Е, також можна додавати й інші вітаміни, але тільки, якщо вони вам не шкодять, обов”язково, перед цим потрібно дізнатись у свого лікаря чи немає алергії на той чи інший продукт.

Незважаючи на те, що цей гель дуже популярний, все ж хочу додати, що він саме той засіб, який потрібно мати кожній жінці у своїй косметичці і догляді. Він улюбленець багатьох,  але воно й не дивно. Якщо ще не пробували, зробіть це прямо зараз, не пошкодуєте.