Перейти до вмісту

Гречка позитивно впливає на здоров’я людей

Ця крупа не містить глютен і багата на поживні речовини — білок, клітковину, вітаміни і мінерали: її вживання дає певні плюси для здоров’я.

Покращує функції серця

Гречка містить корисні для серця поживні речовини: магній, мідь, клітковину. Магній відіграє важливу роль у регулюванні скорочення м’язів. Зокрема, він допомагає клітинам серцевого м’яза розслабитися, протидіючи кальцію, який стимулює скорочення.

З іншого боку, мідь допомагає регулювати частоту серцевих скорочень і знижує кров’яний тиск. Щодо клітковини, яка міститься у гречці, — вона допомагає знизити рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) або “поганого” холестерину, який може накопичуватися у стінках артерій, збільшуючи ризик розвитку серцевого нападу або інсульту.

Покращує травлення

Гречка містить нерозчинну клітковину — такий її тип, який організм не може перетравити. Замість цього він притягує воду до стільця, що у результаті забезпечує профілактику закрепу.

Більша частина нерозчинної клітковини у гречці міститься у лушпинні, що покриває крупу і містить стійкі крохмалі, які діють аналогічно до нерозчинної клітковини. Стійкі крохмалі ферментуються корисними кишковими бактеріями у товстій кишці. У результаті вони виробляють коротколанцюгові жирні кислоти (SCFA), які служать живленням для клітин, що вистилають товсту кишку. Це покращує стан кишкової мікрофлори, підтримує зростання корисних бактерій.

Читайте також:Яблучне печиво нашвидкоруч

Допомагає контролювати вагу

Гречка є низькокалорійною, до того ж вона багата на клітковину та білок. Ця потужна комбінація допомагає приборкати апетит, довше зберігаючи ситість. Крім того, подібна комбінація ефективно допомагає регулювати рівень цукру у крові.