Перейти до вмісту

Грошова допомога в Польщі: попередили про можливість втрати фінансової допомоги, у разі виїзду із країни

Щомісячну допомогу на дітей, яку українці отримують в Польщі, попередили про можливість втрати фінансової допомоги, у разі виїзду із країни.

Біженці у Польщі мають змогу оформити грошову допомогу на дітей у межах програми “500+” або “Сімейний капітал опікунчий”.

Про це повідомляє wroclife.pl.

Фінансова допомога біженцям з України виплачується тільки в період, коли жінки перебувають зі своїми дітьми в Польщі. Якщо виїхати з країни на понад один місяць, то права на всі грошові допомоги будуть втрачені.

Коли біженці отримують допомогу, але вирішили виїхати з Польщі, то про свій виїзд треба повідомити ZUS. Там попередили: якщо цього не зробити, то всі отримані після виїзду грошові допомоги доведеться повернути та ще й з відсотками.

Читайте також: “Я хочу додому! Пробачте, я хочу до рідного дому…”

“Коли іноземець, який отримує від нас гроші, не повідомить про виїзд з Польщі, йому доведеться повернути неправомірно отримані кошти з відсотками. ZUS має доступ до різних державних реєстрів. Це, наприклад, освітня інформаційна система, центральний реєстр застрахованих осіб. У разі потреби ми зможемо використовувати спеціальний реєстр громадян України, який веде Прикордонна служба!, – сказала речниця відділу ZUS в Нижньосілезькому воєводстві Івона Ковальська-Матіс.