Хочеться розповісти вам про історичну особистість, кошового отамана Війська Запорозького, борця з темними силами Івана Сірка! Він ходив походами на Османську імперію та Крим, багато разів обирався очільником у козаків і, як твердять перекази, не програв жодної битви, а їх було 65!
А все розпочалося давно, коли в сім’ї шляхтича з козацької Мерефи Слобідської України (нинішньої Харківської області) народився син з зубами. Це побачила баба-повитуха, та її ледь не схопило серце. На все село рознесла жінка новину, що в родині народився справжнісінький вовкулака! Старі мудрі люди казали:
Читайте також Дефіцит бензину може затягнутися до кінця літа
«Це значе, що він все життя буде ворогів гризти».
Про Сірка говорили, що його не брали ні куля, ні меч, що він перевертень і, що він був «великим характерником».
Чого варта тільки участь у франко-іспанської Тридцятилітній війні (1618-1648) на боці французів! У 1646 році, згідно з договором з французами, підписаним Богданом Хмельницьким, 2500 козаків через Гданськ морем дісталися французького порту Кале. Вели козаків полковники Сірко та Солтенко. Саме завдяки військовому мистецтву запорожців за кілька днів вдалося взяти неприступну фортецю Дюнкерк, яка перебувала в руках іспанців (а французи не могли її взяти 5 років).
Запорожці казали, що рівного Сірку в цілому світі не було. Розповідали, що коли він підставляв руку під удар шаблі, на ній залишається лише синій слід. Але Сірко не тільки перемагав людей, а і нечисту силу. Річку Чортомлик назвали так тому, що в ній Сірко вбив чорта: той тільки майнув ногами, коли Сірко вистрілив у нього з пістоля.
До речі, відомий лист Запорізьких козаків до султана Османської імперії Мехмета IV 1676 р. підписав Іван Сірко, що показано у картині Іллі Рєпіна.
Бурхливим виявилося не тільки земне життя Івана Сірка, а й посмертне. Великий воїн-характерник навіть після смерті продовжував перемагати ворогів! Він заповів козакам після його смерті відрізати його праву руку і ходити з нею в походи, приговорюючи:
«Стій, душа й рука Сіркові з нами!».
Сьогодні, останки великого отамана знаходяться в Меморіальному комплексі «Могила Кошового отамана Івана Сірка» на Нікопольщині та наразі є пам’яткою національного значення. Впевнені, його чарівна сила досі допомагає українцям боротися з чорною, нечистою силою.