Перейти до вмісту

Ходьба і біг. Що ефективніше для схуднення?

У цій статті ми поділимося з вами секретом, як швидко позбутися від зайвих кілограмів

Люди, які періодично голодують, п’ють проносні та сечогінні засоби і паряться в лазнях, щоб побачити на вагах менші цифри. Нічого з перерахованого вище не допоможе, якщо відсутнє належне фізичне навантаження. Тільки завдяки фізичній активності вийде спалити жир в м’язах і ніяк інакше. Не будуйте ілюзій, не існує ніяких супер дієт, які допоможуть швидко схуднути, адже 90% жиру «згорає» саме в м’язах за умови присутності кисню, а цього можна домогтися за допомогою руху.

Єдиний спосіб схуднути — більше ходити

Ходьба корисна, тому що:

під час руху відбувається окислення жирів в м’язах, причому як в працюючих, так і не працюючих;
чим більше людина рухається, тим активніше в її організмі розвивається здатність до жироспалювання;
60 хвилин енергійної ходьби змінює рівень регулюючих апетит гормонів-греліну (стимулюючого апетит) і пептиду (знижує апетит). В результаті ходьби рівень греліну падає, а рівень пептиду підвищується, тобто людина не відчуває почуття голоду;
якщо частіше рухатися в спокійному темпі, без надмірних навантажень, то вдасться «спалити» більше жиру, оскільки організм не буде втомлюватися.
Отже, регулярна ходьба викликає ряд найважливіших змін в організмі:

активуються гормони, що сприяють розщепленню жирів;
підвищується м’язовий тонус, що призводить до підвищення витрати енергії протягом дня;
не виникає гострого почуття голоду і знижується тяга до вуглеводних продуктів.
Врахуйте також, що найбільшими м’язами в людському тілі є м’язи ніг. І найбільш розвинені вони у повних людей, оскільки їм доводиться «носити» щодня десятки зайвих кілограмів. І потрібно цим користуватися! Тренуйте м’язи ніг — частіше гуляйте на свіжому повітрі, для цього вам не потрібна спортивна форма або інвентар і до того ж, це безкоштовно.

Чому швидка ходьба ефективніше бігу?

Результати досліджень довели, що швидка ходьба більш ефективна при боротьбі із надмірною вагою, оскільки дозволяє тканинам краще засвоювати кисень. Доведено, що у людей, що віддають перевагу багато і швидко ходити на 7,2% знижується ризик розвитку захворювань судин і серця. Для порівняння у тих, хто любить бігати ризик розвитку серцево-судинних захворювань знижується тільки на 4,2%.

Читайте також: Шкідливі звички та їх вплив на фінансовий успіх.

Скільки часу потрібно приділяти ходьбі? Зробіть розрахунок за допомогою простої формули: від 180 відніміть ваш вік і отримаєте швидкість пульсу — це показник, який не варто перевищувати при аеробних навантаженнях. Наприклад, якщо вам 40 років, то при ходьбі пульс повинен бути в межах 140 ударів в хвилину. Визначити, чи оптимальна швидкість пульсу не складно:

якщо вам хочеться дихати ротом і важко дихати носом — знизьте швидкість;
якщо через 20 хвилин ходьби ви не зігрілися — прискортеся;
уявіть, ніби спізнюєтеся на роботу — така швидкість ходьби буде найбільш правильною.
Кожен день намагайтеся ходити хоча б годину, оскільки інакше ви не досягнете оздоровчого ефекту, а якщо будете довше гуляти, то втомитеся. Якщо людям із надмірною вагою не рекомендується займатися бігом через підвищений ризик виникнення проблем з суглобами і серцем, то ходити можна і корисно абсолютно всім. Коли тіло буде натреновано швидкою ходьбою, можна буде збільшити навантаження і зайнятися бігом.