Перейти до вмісту

Інколи під час приготування риби можна припуститися помилок

Розповідаємо про часті помилки, які здатні звести усі ваші зусилля нанівець.Кілька неправильних дій можуть зіпсувати смак навіть найсвіжішої і дорогої риби.

Ви використовуєте неправильний посуд

За звичкою тягнетеся за сковородою з антипригарним покриттям? Не варто. Посуд з нержавіючої сталі або чавуну підходить для обсмажування риби набагато краще. Головний ключ до створення апетитної хрусткої скоринки — стабільна температура.

Забагато вологи

Обов’язково промокніть рибу паперовим рушником перед обсмажуванням, зануренням у маринад або натиранням сіллю і спеціями. Зайва волога завадить створенню скоринки і не дасть маринаду увібратися у м’якуш.

Ви не даєте посуду як слід розігрітися

Якщо готова риба прилипла до сковороди і розвалюється на шматочки, то це означає, що ви недостатньо розігріли посуд перед обсмажуванням. І не заощаджуйте на олії — без неї скоринка не вийде. А щоб позбутися від зайвого жиру, викладіть готові стейки на паперові рушники.

Час приготування

Якщо готувати рибу занадто довго, вона втрачає соки і стає сухою. Щоб цього не сталося, використовуйте метод швидкого обсмажування на максимально розігрітій сковороді. Доведіть рибу до напівготовності — вона повинна стати щільною з країв і лише трохи прозорою усередині. Якщо ви обсмажуєте червону рибу, зніміть її з вогню у той момент, коли на м’якоті з’являться білі смуги — сліди білка, що згорнувся.

Ви занадто часто перевертаєте рибу

Залиште стейк на гарячій сковороді на 5-7 хвилин, щоб на рибі утворилася скоринка, а соки “запечаталися” всередині. Не використовуйте кулінарні щипці — цим інструментом ви можете легко розчавити ніжний м’якуш . Для перевертання стейка більше підходять тонка лопатка або пара виделок.

Читайте також: Як швидше зварити молоду кукурудзу

Не та риба

Не кожен вид риби підходить для смаження. З жирної тріски краще приготувати ситне рагу або смачний суп. Дотримуйтесь рекомендацій, зазначених у рецепті.

Ви знімаєте з риби шкіру

Якщо вам не подобається риб’яча шкіра, ви завжди можете залишити її на тарілці, але на етапі приготування її краще не знімати. Цей прошарок між сковородою і внутрішньою частиною необхідний, щоб м’якуш зберіг форму і не просочився олією.