Історія дівчини, яка хотіла обхитрити всіх і купити дорогу сукню дуже дешево.

Одна дівчина вирішила замовити сукню у відомого кравця, бо шив він красиво і завжди на совість. Правда, вона вважала, що сукні його занадто дорогі.

А тому, прийшовши в майстерню, насамперед вирішила домовитися про ціну.

– Ви дуже багато берете за свої сукні, – заявила вона.

– Хіба? Я зовсім так не вважаю, – заперечив кравець.

– Ще й як дорого! Самі посудіть – на пошиття сукні для мене буде потрібно не більше двох метрів тканини. Так?

– Так, – погодився той.

Читайте також:Помилки, яких часто допускаються батьки виховуючи дитину.

– Ну от, якщо до вартості тканини додати вартість ниток, голок і, навіть, ножиці, та все одно вийде, як мінімум, вдвічі дешевше.

Кравець помовчав якусь хвилину, а потім відповів:

– Ну що ж, юна леді, ви мене майже переконали. Настільки, що я навіть згоден взяти з вас половину початкової вартості. Якщо ви наполягаєте, звичайно.

– Звичайно, наполягаю! – зраділа дівчина.

– Домовились. Зараз я зніму необхідні мірки, і через тиждень принесу вам замовлення прямо додому.

Весь тиждень дівчина хвалилася подругам, як дешево вона отримає сукні від відомого кравця. Ті не вірили і захотіли переконатися особисто, що їх не обманюють. У призначений час всі зібралися у неї вдома. Прийшов і кравець, та вручив коробку. Дівчина урочисто зняла кришку і витягла звідти … два метри тканини, пару котушок ниток, голки та ножиці.

У гніві вона кинулася до кравця.

– Як ви посміли мене обдурити?! – скрикнула дівчина.

– Я? Ніякого обману не було, – посміхнувся кравець, – я склав в коробку все те, що було перераховано вами. Якщо ж там, все ж таки, чогось не вистачає, то, можливо, це тому, що ви забули це сплатити.

 

Дуже часто ми не враховуємо те, що люди для нас роблять. Вважаємо, що це все так має бути. Кожен труд повинен бути оплачуваним. Потрібно гідно оцінювати його і ніколи не критикувати. Поважати та цінувати.