Перейти до вмісту

Історія, яка вразить вас – про страх та життєві зміни

Жив собі рибалка зі своєю сім’єю біля річки. До недавних пір справи його ішли досить добре, та це було давно. Колись він ловив багато риби та міг заробляти на життя продаючи її, а тепер риби стало не так багато в річці тай човен був вже старий, а на новий у нього не було коштів. Тож кожного дня він починав його ремонтувати.

Одного вечора повз їхній дім проходив старець та попросився до рибалки переночувати, звичайно вони його прийняли, нагодували та надали місце для сну.

Рано вранці старець зібрався вже іти та з вихованності запитав рибалку чи він їм щось винен за те, що він у них ночував рибалка щиро подивився тай сказав:

–  Ви досить мудра та добра людина ви бачите, що ми скромно живемо. Дайте же мені в подяку пораду — як вибратися з цієї бідноти і я буду вам вдячний.

– Старий погодився і сказав. Щоб вибратися з бідності, втопи свій човен!

Сказав і обернувся і пішов і нічого, більше не сказав – рибалка дуже здивувався.

Він не дуже зрозумів такої дивної поради, подумав: «Може, старець зовсім з розумом не дружить? Ми і так ледве живемо, а без човна ми пропадемо зовсім.»

Так і не зробив рибалка, як порадив старець, нічого не змінилося вони далі жили в бідності, інколи вже і не мали чим обідати. Одного дня піднялася сильна буря і човен розбився зовсім.

Читайте також: Що важливо для наших дітей? Помилки, які ми допускаємо у їх вихованні

Всі плакали та були зажурені, зібрали свої речі та пішли шукати пригод. Ішли вони довго, і тут бачать селище схоже на рибацьке. Вони побачили багато човнів різних від маленького до великого. Рибалка зрадів, та придбати їх не було коштів. Сидів рибалка на березі, дивився на чужі човни і журився.

Довго він так сидів і думав та почав помічати, що деякі човни потребують ремонту. Той човен здалося б поновити, а цей взагалі ось-ось розвалиться, якщо терміново його не відремонтувати…

І так він почав ремонтувати їх він був чудовим майстром, роки практики.

Він став відомим на все селище про нього говорили, що людина лагодить човни і вони як нові стають. До нього почали приїжджати люди із далека.

Пройшло не дуже багато часу, все почало налагоджуватися у його сім’ї, він купив красивий будинок з садом і гроші у нього тепер були завжди, вони вже і забули як то бідувати.

В один момент рибак і згадав того старця з дивною порадою. І зрозумів, що він був мудрим як він і думав.

– Так часто буває – сказала Луна – людина боїться відпустити старе, щоб прийти до нового. Її важко вийти з зони комфорту та не варто боятися. Зміни це – переважно на краще, головне це зрозуміти і прийняти.