Перейти до вмісту

Ковбаса домашня, натуральна, лікарська,смачна.

Як зробити справжню лікарську ковбасу, яка за складом буде набагато натуральнішою і безпечнішою тієї, яку зараз продають  у супермаркетах.

До складу ковбаси буде входити нітритна сіль, не варто її боятися. Отруїтися нітритом, який міститься в нітритній солі неможливо, бо шкідливий вплив звичайної солі майже в чотири рази вище, ніж нітриту.

Навіщо ж потрібна нітритна сіль в ковбасах?

Найбільш видимий результат — це збереження «м’ясного» кольору, ковбаса залишається рожевою, а не сирою. Так само поліпшуються її смакові якості і аромат. Але найголовнішою властивістю нітратної солі вважається здатність пригнічувати ріст хвороботворних бактерій, у тому числі і ботулізму.

Важливий нюанс під час роботи з нітритною сіллю — не нагрівати її вище 80 градусів.

Нітритну сіль можна знайти в спеціалізованих магазинах ковбас і коштує вона не набагато дорожча за звичайну.

Але якщо ви не знайшли або не хочете використовувати в рецепті нітрит — просто замініть її на звичайну  сіль.

Необхідні продукти:

свинина — 750 грамів
яловичина — 250 грамів
молоко — 200 мл
нітритна сіль  —  до 10 грамів
чорний перець — 1 грам
цукор — 3 грами
мускатний горіх — 1 грам
кардамон — 1 грам
сіль -10 -15 грам ( до смаку)

Приготування :

1. М’ясо нарізаємо на невеликі шматочки і відправляємо в м’ясорубку. Чим однорідніше фарш — тим краще, тому проганяємо фарш через м’ясорубку тричі. Важливий момент — фарш повинен залишатися холодним, тому робимо все досить швидко.

2. Додаємо 200 мілілітрів холодного молока, спеції. Все добре перемішуємо.

3. Тепер пробиваємо фарш занурювальним блендером, щоб зробити його ще більш еластичним і однорідним, якщо немає блендера — можете пропустити цей крок, тоді ковбаса в розрізі і за консистенцією буде більше схожа на шинку.

4. Ділимо фарш на 4 частини (по 300 грамів кожна) і формуємо ковбаски за допомогою харчової плівки. Ретельно утрамбовуємо заготовки і зав’язуємо нитками по обидва боки. Ковбаски повинні вийти щільні і пружні. Всього виходить 4 ковбаски по 300 грамів.

Читайте також: Особливості харчування жінок в період гормональних змін.

5. Тепер залишилося тільки зварити ковбасу — ставимо духовку розігріватися на 75 градусів, а поки гріється духовка в каструлю наливаємо воду кімнатної температури і кладемо ковбасу, нагріваємо до 75 градусів — для цього знадобиться термометр, важливо не перегріти воду інакше поверхня ковбаси змінить колір.

6. Після того, як вода в каструлі нагрілася до 75 градусів кладемо на ковбасу тягарець, щоб вона повністю занурилася в воду і ставимо конструкцію в духовку на 1,5 години. Температуру в духовці так і залишаємо — 75 градусів.

7. Ковбаса готова, тепер її потрібно різко охолодити — прямо з духовки поміщаємо її в холодну воду на 30-40 хвилин. Після охолодження дістаємо ковбасу з харчової плівки, обтираємо насухо паперовим рушником і можна їсти. Смачного!