Смак кожної страви дуже залежить і від кількості солі, і від того, в який момент готування ви його посолили. Розповімо, як грамотно солити різні продукти.
Правильно солимо м’ясо
Солити м’ясо потрібно з обережністю, оскільки воно саме по собі містить деяку кількість солі. Якщо в блюдо будуть додаватися соус і різні прянощі, то без солі цілком можна обійтися.
При смаженні сіль додається до м’яса тільки після того, як з’явиться скоринка. Так краще зберігається сік. При запіканні спеції і сіль потрібно засипати відразу. Також відразу сіль кладеться в воду, якщо потрібно приготувати м’ясний бульйон. А ось для отримання смачного відвареного м’яса додавати сіль потрібно в кінці варіння.
Правильно солимо рибу
Риба, навпаки, вимагає великої кількості солі. Щоб продукт не розвалювався, солити рибу потрібно за 15 хвилин до смаження. Перед варінням рибу також рекомендується рясно приправити. Якщо потрібен рибний бульйон, сипати сіль потрібно в закипілий бульйон.
Правильно солимо овочеві страви
Тут все залежить від способу приготування. Картоплю в мундирах солять або відразу, або вже після приготування. Очищену картоплю підсолюють після закипання води. А смажену картоплю потрібно солити вже в самому кінці приготування.
Більшість овочів потрібно солити на початку готування і дуже рясно. А ось якщо варені овочі потрібні для салату, краще їх взагалі не солити. Сіль додається вже в готовий салат за смаком.
Щі з капусти краще підсолювати вже в самому кінці, інакше є ризик переборщити. Також в кінці потрібно солити борщі, супи та інші перші страви.
Салати зі свіжих овочів рекомендується приправляти сіллю перед додаванням олії.
Правильно солимо страви з тіста
Вареники і пельмені потрібно солити відразу, щоб вони придбали хороші смакові якості. Також до закладки в воду соляться макарони і галушки. Це допоможе уникнути злипання.
Читайте також : Способи здатні зробити вашу зовнішність неперевершеною
Правильно солимо бобові
Квасолю, горох, сочевицю потрібно солити за 5-10 хвилин до готовності. Інакше термін приготування збільшиться.
Якщо посолити воду перед закладкою яєць, це не дасть витекти їх вмісту через невеликі тріщини. Грибні бульйони солять в кінці, щоб гриби повністю розкрили свій смак і аромат.
Йодована сіль дуже боїться термічної обробки. Тому її можна додавати тільки в готові страви або в самому кінці приготування.