Перейти до вмісту

Коли не варто вибачатись

Ваші переконання

У кожної людини є переконання, які визначають її дії, і вибачатися за них точно не варто. Прийміть рішення, що ви ніколи й нікому не дозволите тиснути на вас і змушувати відчувати себе винними за те, у що ви вірите і що вважаєте істиною — лише у такий спосіб можна досягти гармонії з собою і навчитися захищати особисті кордони.

Читайте також Найромантичніші знаки Зодіаку

Прагнення до більшого

Прагнення до більшого — те, що відрізняє переможців від невдах. Якщо ви хочете перемогти, досягти певного результату, ви не повинні відчувати за це провину та ще й вибачатися. Наприклад, просити у керівника надбавки до платні, якщо ви на неї об’єктивно заслуговуєте — це нормально і часто необхідно. У цьому немає нічого, за що варто було б червоніти і просити вибачення.

Бажання жити за власним графіком

Ви лягаєте спати і прокидаєтеся у певний час щодня, а усі ваші тренування, прийоми їжі, зустрічі та розваги розписані по годинах. Якщо ви не можете щось зробити, тому що це порушує ваш розпорядок дня, немає причин вибачатися за це. Ваше життя з його розпорядком — лише ваша особиста справа, яка не стосується оточуючих.

Відмова

Ви не зобов’язані робити все, про що вас просять. Наприклад, коли ваш керівник доручає вам завдання, на яке у вас або зовсім немає часу, або вам некомфортно його виконувати з об’єктивних причин, ви все одно маєте право висловитися, висловити свою думку і знайти обхідний шлях. Те ж саме стосується й прохань друзів та близьких, колег, партнерів. Ви не зобов’язані підкорятися і намагатися зробити неможливе або змушувати себе робити те, що є для вас неприємним. Ми проводимо більшу частину свого життя, підлаштовуючись під інших людей, але іноді можна запропонувати їм підлаштуватися під нас. Не вибачайтеся за те, що сказали “ні” — ви не зробили нічого поганого

 

Ваші невдачі

У кожного з нас у житті трапляються невдачі, це — нормальна частина будь-якого шляху до успіху. Якщо якась ваша ініціатива не вдалася, не потрібно вибачатися за це. Просто усвідомте, що пішло не так, і подумайте, як виправити ситуацію наступного разу, а відповідальність за помилку ви несете лише перед собою.

 

Питання

Ви ніколи не повинні боятися ставити питання і вибачатися за них. Тоді як ви переконаєтеся у тому, що зрозуміли людину правильно? Те ж саме стосується й іншого типу питань, які пов’язані з отриманням нової інформації. Проводьте час поруч з тими, хто знає те, чого не знаєте ви, щоб ви могли вчитися у них — це допоможе вам продовжувати зростати. Якщо у вас є питання, не вибачайтеся за нього, навіть якщо ви вже ставили його раніше. Наприклад, не кажіть: “Вибачте, що змушую вас повторюватися, але як ви…?”, а просто одразу поставте питання, яке вас цікавить.