Корисні властивості родзинок

Родзинки – є одним із видів сухофруктів. Вони є дуже корисними для організму, так, як виноградні ягідки у висушеному вигляді, зберігають практично всі вітаміни та мінерали. Родзинки багаті на такі корисні компоненти, як: глюкоза, фруктоза, харчові волокна, вітаміни(А, В,С, Н, К), мінеральний комплекс (калій, магній, залізо, цинк), органічні кислоти (олеїнова, яблучна)

Корисні властивасті родзинок:

1. Для гарного зору

Такі речовини, як бета-каротин та інші каротиноїди, вітаміни, кальцій та інші мікроелементи, які містяться у родзинках, дуже важливі для здоров’я очей. Вони сповільнюють вікове ослаблення зору, а також мають протизапальну дію.

 2. Профілактика раку

Додаючи родзинки в компот, узвар чи десерт, ви зможете зменшити ризик розвитку ракових пухлин. У складі родзинок містяться  фенольні сполуки, які вбивають і призупиняють ріст ракових клітин.

 3. Запобігає запорам

Завдяки високому вмісту клітковини в родзинках, ви зможете покращити травлення. Саме тому він незамінний помічник для людей, у яких проблеми з випорожненням кишечника.

 4. Запобігає захворюванню нервової системи

Завдяки великій кількісті бору в родзинках, поліпшується координація, зміцнюється пам’яті і концентрується увага.

Також читайте: “Я все розумію, причіп нікому не потрібен”. У Марини тепер нова сім’я, нова дитина, а я виховую внучку

 5. Профілактика і лікування анемії

У чорних родзинках дуже багато заліза і вітаміну В, нестача яких викликає анемію. Ось ще одна причина додати родзинки в своє меню. Тим більше що півсклянки сухофруктів містить 5% добової норми заліза.

 6. Контроль за вагою

Якщо ти сидиш на дієті, то ці ласощі можуть повністю замінити звичні солодощі. Ізюм – джерело енергії і насичення, тому прекрасно підходять для здорового перекусу.

 7. Здоров’я зубів

Клітковина, яка міститься у сухофруктах, добре очищає зубну поверхню, зміцнює ясна, а кислоти борються з бактеріями в порожнині рота.

 8. Зниження рівня холестерину

Людям, які хворіють на серцево-судинні захварювання, рекомендується вживати родзинки, адже завдяки таким сухофруктам, можна знизити рівень холестерину.