Перейти до вмісту

Користь горіхів для нашого організму

Горіхи є одним із найкорисніших природних продуктів. Вони забезпечують організм незамінними жирними кислотами, поживними речовинами та білком

 

Арахіс

Найбільш популярний горіх серед спортсменів. Його цінність у високому вмісті білку і невисокій вартості. Крім 26% протеїну, арахіс містить 45% рослинних олій, фолієву кислоту, вітаміни С, А, D, Е, К, В1, В2, РР, а також натрій, кальцій, калій, магній, фосфор, залізо і цинк. Позитивно впливає на нервову систему, сприяє зниженню рівня холестерину в крові, росту і оновленню клітин, покращує пам’ять і увагу.

 

Мигдаль

18% білку, незначна кількість вуглеводів, багатющий набір вітамінів групи В і Е – і це тільки початок оди мигдалю. Цей горіх містить багато кальцію, отож якщо ви не дружите з молочними продуктами, мигдаль поповнить запаси цього мікроелемента. Фосфору в мигдалі більше, ніж в інших горіхах, багато магнію, калію, цинку і заліза. Мигдаль підтримує в здоровому стані зуби, волосся, шкіру, покращує зір і мозкову активність, очищує внутрішні органи. Але врахуйте, що перетравлюється він досить важко, тому не захоплюйтеся мигдалем, якщо у вас слабкий шлунок і кишечник.

 

Волоський

Містить багато білку і чимало корисних жирних кислот. Вміст вітамінів і мінералів теж вражає: А, В1, В2, Е, РР, С, залізо, кобальт, цинк, калій, магній, кальцій, йод і фосфор, завдяки якому волоські горіхи справжня «їжа для розуму». Зміцнює серце, печінку, підвищує імунітет. А також усуває нервову напругу. Тож два-три горіхи щодня допоможуть боротися зі стресом. Фахівці рекомендують вживати не більше восьми горіхів на добу.
Але волоський горіх дуже алергенний продукт. Хворим на алергію варто вживати волоський горіх обережно і мінімальними дозами.

 

Кедровий

100 грамів цих горішків забезпечать добову потребу в мікроелементах, а ще додадуть до вашого раціону вітаміни, А, Е, D, В1, В2, В6, В12, С, РР, клітковину і фруктозу. Кедрові горіхи зміцнюють імунітет і підвищують працездатність. Амінокислотний склад відрізняється підвищеним вмістом аргініну – однієї з найважливіших амінокислот для спортсмена. Споживання кедрових горіхів позитивно позначається на стані крові, нервовій системі, клітинах печінки, регулює процес обміну речовин.

 

Читайте також:Жіночність що це?

 

Лісовий (ліщина, фундук)

У ядрі лісового горіха міститься багато білку, вітаміни групи В, вітамін А, калій, кальцій, залізо, магній, мідь, фосфор. За своїми поживними властивостями фундук подібний до волоського горіха. Речовини, що містяться в ньому, сприяють виведенню шлаків. Фундук очищає організм і зміцнює імунну систему.

 

Кеш’ю

Ці, до нещодавнього часу екзотичні в наших краях горіхи, містять вітаміни А, В1, В2, В3, С, залізо, кальцій, магній, фосфор, нікотинову кислоту. Також багаті на білок – 18%, жирні кислоти – 48%, і на відміну від інших горіхів у них міститься достатньо вуглеводів – 22,5%, тож враховуйте це, якщо маєте зайві кілограми. Кеш’ю корисні за анемії, депресії, покращують обмін речовин, нормалізують серцеву діяльність, знижують рівень холестерину в крові.

 

Фісташки

Мають тонізуючу дію, сприяють відновленню після важких фізичних навантажень. Містять залізо, вітаміни, А, В1, Е і велику кількість вітаміну В6 – стільки ж, скільки в яловичій печінці. Корисні фісташки під час недокрів’я, допомагають боротися із зайвою вагою і підвищують потенцію.